55

STARO ORFEJS

Vieta: Skolas iela 15

„Staro Orfejs” ir jauno scenogrāfu gaismas instalāciju izstāde, kuras aizmetņi meklējami agrā pavasarī notikušajā radošajā darbnīcā Klausa Grīnberga vadībā. Toreiz jaunie mākslinieki staigāja pa Rīgu, austiņās klausījās Klaudio Monteverdi baroka operas „Orfejs” partitūru un pilsētvidē meklēja telpu ainai, kurā Orfejs ar savu muzicēšanu apbur pazemes sargus un šķērso šīs pasaules un viņsaules robežu, lai glābtu savu Eiridīki. Pa vasaru idejas ir attīstījušās, nobriedušas, izgaismotas un nu ir gatavas festivālam „Staro Rīga”. Pamestajā namā – divu pasauļu robežteritorijā – katrs mākslinieks piedāvā savu gaismas instalāciju, kuras pamatā ir Monteverdi mūzika un stāsts par Orfeju. Mēs ceram, ka skatītājam izstāde ļaus uz mirkli izrauties no realitātes un kopā ar Orfeju doties viņa mītiskajā ceļojumā.

Izstādes autori ir 11 jaunie scenogrāfi, kuru vairums pārliecinoši sācis darboties profesionālajā teātrī. Izstādes idejas autors un mākslinieciskais konsultants ir pasaulslavenais scenogrāfs un gaismu mākslinieks Klauss Grīnbergs no Hamburgas, kurš regulāri sadarbojas ar izcilo režisoru un komponistu Heineru Gēbelsu, operas režisori Tatjanu Gurbacu un citiem. Viens no iespaidīgākajiem mākslinieka darbiem ir kopā ar Gēbelsu radītā mehāniskā skaņu izrāde bez aktieriem Stifters Dinge.

Projekta idejas autori: Gundega Laiviņa, Klauss Grīnbergs
Projekta realizētāji: LMA Scenogrāfijas nodaļas studenti Oskars Točs, Uģis Bērziņš, Rūdolfs Baltiņš, Atis Erics, Linda Ekere, Dace Pudāne, Toms Grīnbergs, Liene Jonīte, Arturs Arnis, Sintija Jēkabsone, scenogrāfi Kristīne Vītola, Ieva Kauliņa un Klauss Grīnbergs (Vācija)
Projekta producents: Latvijas Jaunā teātra institūts
Sadarbības partneri: Latvijas Mākslas akadēmija, Studentu korporācija Fraternitas Lettica
Projekta finansētāji: Rīgas dome, Gētes institūts

Staro RīgaStaro RīgaNobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO55 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00