4.

STARO DOMS

Projekta nosaukums: STARO DOMS

Norises vieta: Doma baznīca un klostera ansamblis, Rīgā, Herdera laukumā 6

Rīgas doms ir Rīgas panorāmas sastāvdaļa jau daudzus gadsimtus. Pārbūvēts, atjaunots, tas vienmēr stalti ir slējies debesīs pašā Rīgas sirdī. Šobrīd Doms piedzīvo kārtējo atdzimšanu un 2011. gadā svin savu 800 gadu jubileju. Rīdziniekiem Staro Rīga laikā piedāvājam svinēt svētkus kopā ar otro vecāko Rīgas baznīcu, vērojot 800 dažādus gaismas stāstus krāsu ainavās, kas izveidotas uz Doma baznīcas fasādes un torņa. Katru stāstu iespējams izstāstīt dažādi – šoreiz to darīsim ar gaismu un krāsām. 800 gaismas ainavās Doma baznīca izdzīvos savu stāstu – no nama celšanas un pirmajām pārbūvēm, mēra laikiem līdz pilsētas izaugsmei, padomju laika ērģeļkoncertiem un šībrīža atjaunotnei.

Izmantojot ēkas atjaunošanas darbus, festivālā Staro Rīga Doma baznīcas fasāde var kļūt par milzu ekrānu, kas izgaismojas  pār pilsētu. Ekrānā katrs stalažu posms veidos noteiktu gaismu zonu, kas kopā savienoti un saporgrammēti veidos neparastus gaismas attēlus.

Projekta idejas autors un realizētājs: SIA Kompānija NA

Projekta finansētājs: Rīgas dome

Nobalso par savu mīļāko gaismas festivāla “Staro Rīga” objektu!

ŠĪ OBJEKTA SMS KODS IR: staro4

Sūti SMS ar objekta numuru kopā ar kodu staro (piemēram, staro99) uz tālruņa numuru 29606060.

 

– Tele2 un Zelta Zivtiņas klientiem SMS ir bezmaksas, pārējo operatoru klientiem –  pēc sava pakalpojuma sniedzēja SMS cenas

 

– Balsošana sākas 17. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 20. novembrī plkst. 23:00

 

– Visi balsotāji piedalās loterijā, kuras galvenā balva ir Samsung mobilais viedtālrunis.

Par objektu balso arī portālu DELFI speciālajās “Staro Rīga” sadaļā. Balsojums notiks no 17.novembra 18:00 līdz 23.novembra 23:59.
http://kultura.delfi.lv/news/staro-riga/