38

SMILŠU VĒSTĪJUMS

Vieta: Alberta laukums

Pilsētas centrā „izaugs” caurspīdīgs kupols ar vilinošu saturu – oriģinālu, īpaši šim festivālam veidotu māksliniecisku programmu. Kupolā tiks demonstrēta unikāla autortehnika – smilšu glezniecība, kuras autors ir Elmārs Gaigalnieks. Viņš jau vairāk kā desmit gadus eksperimentē ar smiltīm un savos meklējumos ir radījis unikālu autortehniku. Tā ne tikai māksliniekam atver pilnīgi jaunas, bezgalīgi radošas iespējas, bet arī skatītājam sniedz emocionālu līdzpārdzīvojumu, esot klāt, ieskatoties, ieklausoties un līdzdomājot mākslasdarba radīšanas procesā.

Mākslinieks Elmārs Gaigalnieks stāsta: ”Viss, kas ir ap mums, mūs uzrunā, taču ikdienas steigā mēs to nedzirdam. Daba grib mums ko pavēstīt. Bet mēs pat gribot to vairs nejūtam, jo mums ar dabu nav kopējas valodas. Māksla ir šī valoda, caur ko daba māca mums izprast nerakstītos Dieva likumus un to, ka tas, kas notiek ar katru no mums, ir jau bijis un būs – mūžīgi. Radot savus mākslas darbus, izmantoju smiltis no Gaujas Senlejas krāšņajiem atsegumiem, kuras veidojušās senatnē – 600 miljonus gadu atpakaļ. Smilšu pamatā ir silīcijs, bet nelielā daudzumā tās satur gandrīz visus ķīmiskos elementus, dažus vairāk – kaļķi, alumīnija un dzelzs oksīdus, bet dažus – tādus kā zelts – mazāk. Smilšu sastāvā ir arī minerāli, tostarp – vizla, kas tām piešķir mirdzumu. Augu un dzīvnieku valsts atliekas ir tās, kas smiltis satur kopā”.

Radošā procesa demonstrējumus papildinās Kaspara Tobis („Dzelzs vilks”) muzikālā kompozīcija un smilšu gleznojumu videotranslācija uz projekciju ekrāna ārpus kupola.

Projekta idejas autors un realizētājs: SIA „LĀČU DIZAINS”
Sadarbības partneri: Elmārs Gaigalnieks, Siguldas novada domeNobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO38 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00