50

PUĶE

Vieta : Ēkas fasāde Dzirnavu iela 87

Sieviete nav tērauda mēbele;
Viņa ir puķe… /E.M.Remarks/

Bet sieviete ir puķe tikai tad, ja izskatās kā puķe, sajūtas kā puķe, uzvedas kā puķe un vēl pieprasa , lai visi citi pret viņu izturētos kā pret puķi.

Ai, cik grūti ir vienmēr izskatīties kā puķei! Labi vismaz, ka pasaulē ir tādas lietas kā matu šampūni un skropstu tušas, lūpu krāsas un nagu lakas, korsetes un augstpapēžu kurpītes.

Ai, cik grūti ir vienmēr sajusties kā puķei! Jābūt apveltītai ar augstu pašapziņu un jācīnās ik dienu kā biržas māklerim par savu akciju kursa kāpumu vai vismaz stabilitāti, jāmācās izturēt gan nicīgus smīnus, gan spītēt aukstai vienaldzībai.

Vēl grūtāk ir uzvesties kā puķei. Dzīve visapkārt ir pārpilna tik daudziem vilinājumiem un negaidītām pārestībām, ka dažreiz gribas labāk uzvesties kā kaķim, kas vienmēr nāk un iet , kad grib un kurp grib, un citreiz virpuļot kā lapai vējā vai arī mesties , neko nedomājot, ar galvu taisni atvarā.

Un vēl grūtāk ir panākt, lai pret puķi izturas kā pret puķi. Tik daudzas rokas stiepjas noplūkt , un puķe mulst neziņā, vai viņu spraudīs pie krūts, liks kristāla vāzē, vai tikai garāmejot nolauzīs un turpat pametīs… Un puķe baidās pārziedēt, un puķe uztraucas, ka paliks neviena nepamanīta un beigās ņem un aizmirst, ka viņa ir puķe…
E. RUDZĪTIS

Projekta idejas autors: Kaspars Podnieks
Projekta realizētāji: Kaspars Podnieks, Elita Alksne
Sadarbības partneri: Skaistumkopšanas salons “Le Studio”
Projekta finansētājs: Skaistumkopšanas salons “Le Studio”

Staro RīgaNobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO50 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00