NAKTS VARAVĪKSNE

Klostera iela 15, Izstāžu zāles Arsenāls pagalma fasāde
Projekta pamatā ir lāzergaismas projekcija. Gaismas projekcija uz sienas virsmas rodas no mazas stikla optikas un ūdens piliena, caur kuru plūst balts lāzera stars, kas pilienā lūst visās varavīksnes krāsās un, notiekot gaismas elekromagnētisko viļņu difrakcijai un interferencei, veidojas neparasti un skaisti raksti un struktūras – ne no kurienes.

Darba procesā, lāzera gaisma no mazā punkta, ar milzīgu mēroga lēcienu, izplatās pa visu aptumšoto pamagalma telpu, veidojot neredzamās pasaules ainavas, kuras aplūkojot var justies kā māslinieks ainavists, kurš izgājis plenērā paralelajā pasaulē – ne abstraktā, bet ļoti konkrētā.

Savos darbos es vēlos parādīt Neredzamo; kad mēs skatāmies uz varavīksni, tad nekādi krāsu loki tur debesīs nav, ir tikai elektromagnētiskie viļņi, kas lūst ūdens pilienos dažādos leņķos, ko mūsu smadzenes interpretē kā krāsas. Līdzīgs optiskais proces rada gaismas projekcijas uz sienas. Tas rada mums krāsu ilūziju. Kā izgaismotais pagalms izskatās patiesībā mēs nezinām, tomēr, kad mēs to aplūkojam var teikt: “…paskatieties uz to zilo,vai uz to sarkano.”

Projekta idejas autori: Zaļais stars
Projekta realizētājs: SIA Zaļais stars
Projekta finansētājs: Rīgas dome