17.

MĀKSLAS SIRDS

Projekta nosaukums: MĀKSLAS SIRDS

Norises vieta: Latvijas Mākslinieku savienības ēka, 11.novembra krastmala 35

Videoinstalācija „Mākslas sirds” ir stāsts par Mākslas māju – ēku, kurai Rīgas pilsētas kultūrvidē nav līdzīgas. Mākslas mājas vēsture, tagadne un arī nākotne ir saistīta ar profesionālās vizuālās mākslas darbību, ar radošu garu, ar bohēmu un darba sparu. „Mākslas sirds” ir ikviena latviešu mākslinieka sirds – trauksmaina vai rāma, bet vienmēr noskaņota uz radīšanu.

Projekta autors Igors Dobičins, sadarbībā ar māksliniekiem Modri Brasliņu un Arni Stasaiti, videoinstalācijas pamatmotīvam izvēlējušies fragmentus no renesanses ģēnija Leonardo da Vinči zīmējumu cikla. Ģirts Bišs radījis sirdspukstu mūziku. Videoinstalāciju papildina projekcijas Latvijas Mākslinieku savienības ēkas logos, kas reprezentē vēsturiskā hronoloģijā radītos Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijas darbus.

„Mēs esam dzīvi!” – pauž pukstošā mākslas sirds! Šobrīd Mākslas mājā darbojas Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) birojs, ir LMS mākslas darbu krājums, arī LMS muzeja Atklātais krājums, LMS galerija un joprojām šeit ir mākslinieku radošās darbnīcas.

Projekta idejas autori: Igors Dobičins, Modris Brasliņš, Arnis Stasaitis, Ģirts Bišs

Projekta realizētājs: Biedrība Latvijas Mākslinieku savienība

Projekta finansētājs: Rīgas dome

Projekta sadarbības partneri: SIA Fiesta Print, SIA Kompānija NA, SIA Peri, SIA Color Art, SIA DSV Transport, SIA Discomania, SIA Lauktehnika.

*

Nobalso par savu mīļāko gaismas festivāla “Staro Rīga” objektu!

ŠĪ OBJEKTA SMS KODS IR: staro17

Sūti SMS ar objekta numuru kopā ar kodu staro (piemēram, staro99) uz tālruņa numuru 29606060.

– Tele2 un Zelta Zivtiņas klientiem SMS ir bezmaksas, pārējo operatoru klientiem –  pēc sava pakalpojuma sniedzēja SMS cenas

– Balsošana sākas 17. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 20. novembrī plkst. 23:00

– Visi balsotāji piedalās loterijā, kuras galvenā balva ir Samsung mobilais viedtālrunis.

Par objektu balso arī portālu DELFI speciālajās “Staro Rīga” sadaļā. Balsojums notiks no 17.novembra 18:00 līdz 23.novembra 23:59.
http://kultura.delfi.lv/news/staro-riga/