21

LASI STARP RINDĀM

Vieta: Trokšņu iela starp Zviedru vārtiem un Pulvertorni

Izstāde un vienlaikus interakcija starp skatītāju, attēlu un ilūziju, starp reāli esamo un šķietamo, starp kustību un statiku, starp redzi, prātu, gaismu, krāsu, zinātni un mākslu.

Projekts, kura mērķis ir izaicināt cilvēka prātu un aicināt ļauties optiskajai ilūzijai, radīt intrigu, kas balstīta cilvēka zinātkārē un azartā, gūt prieku, saskatot apslēpto.

Trokšņu ielas mūra arkās tiek veidota lielformāta gleznu galerija, kas, pateicoties tajās izmantotajai krāsai, parādās tikai noteiktos gaismas spēles apstākļos. Gleznas atklājas periodiski, koķetējot un spēlējoties ar skatītāju redzes uztveri. Vienā brīdī skatītāja acu priekšā ir balts laukums, bet jau nākamajā tas ir pārtapis par kolorītu gleznojumu.

Projekts vizuāli veido saspēli starp vēsturisko pilsētas aizsargmūri un Op Art manierē veidotajiem, arkās izvietotajiem darbiem, apvienojot dažādas estētikas, kas vēl jo spēcīgāk uzrunā skatītāju.

Katrā gleznā apslēpti burti, kas kopā veido teikumu. Skatītāji tiek aicināti iesaistīties ilūziju spēlē un atminēt mīklu!

Projekta idejas autors: SIA „Ideju Institūts”
Projekta realizētāji: SIA „Stageart”

Staro RīgaNobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO21 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00