73.

KULTŪRAS CENTRS „PILSĒTAS ŠŪNA”

Projekta nosaukums: KULTŪRAS CENTRS „PILSĒTAS ŠŪNA”

Norises vieta: Ziedoņdārzs, Artilērijas un A. Čaka ielas krustojums

Steidzīgajā pilsētas ikdienā pilsētas iemītniekam ir jārod patvērums un gaišums. Jārod vieta, kurp doties pēc emocionāla baudījuma, pēc gaismas, kas veldzē acis, pēc vārsmām, kas veldzē dvēseli, pēc gaisotnes, kas uzlādē un silda garu. Pilsētai, gluži kā bišu stropā, jāveido savas medus kāres, savas labsajūtas šūnas. „Pilsētas šūna” aicina ar savu atraktīvo krāsu spēli, ar savu pilsētniecisko skaņu, ar karstvīna un kanēļa smaržu. Tā aicina pavērot Rīgu no tās nomalēm, no tās īpašajām vietām. Šūna aicina uzklausīt stāstu, ko pati pilsēta stāsta. Stāsta ar Aleksandra Čaka vārdiem, stāsta par tramvajiem, stāsta par tiltiem, nomalēm, stāsta par sirdīm uz trotuāriem.

Vai pilsēta maz var būt tik atklāta, tik patiesa? Tikai tam, kurš dzīvo ar šo stāstu, tikai tam, kurš pulsē pilsētas ritmā, pilsēta atklājas, stāsta šo stāstu – atklātu un košu. Ikviens pilsētnieks jutīs šo ritmu, ikviens pilsētnieks būs atklāts pret savu pilsētu, šūnā būdams radīs iespēju skatīt savu pilsētnieka dzīvi caur prizmu, kuru skatījis Aleksandrs Čaks 20. gadu simteņa sākumā. Caur prizmu, ko vētījam šodien, caur modernisma, ātruma un progresa prizmu, bet ar to pašu urbāno fonu, ko atveidojis Čaks savās pilsētas vārsmās, savos pilsētas stāstos.

Projekta idejas autori: Uģis Hoņavko /SIA Northlight LED un Elīna Tetere/SIA OPEN arhitektūra un dizains

Projekta realizētājs: SIA Northlight LED

Projekta finansētājs: Rīgas dome, SIA Northlight LED

Projekta sadarbības partneri: SIA Quintrix (COCO LOCO)


Nobalso par savu mīļāko gaismas festivāla “Staro Rīga” objektu!

ŠĪ OBJEKTA SMS KODS IR: staro73

Sūti SMS ar objekta numuru kopā ar kodu staro (piemēram, staro99) uz tālruņa numuru 29606060.

– Tele2 un Zelta Zivtiņas klientiem SMS ir bezmaksas, pārējo operatoru klientiem –  pēc sava pakalpojuma sniedzēja SMS cenas

– Balsošana sākas 17. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 20. novembrī plkst. 23:00

– Visi balsotāji piedalās loterijā, kuras galvenā balva ir Samsung mobilais viedtālrunis.

Par objektu balso arī portālu DELFI speciālajās “Staro Rīga” sadaļā. Balsojums notiks no 17.novembra 18:00 līdz 23.novembra 23:59.

http://kultura.delfi.lv/news/staro-riga/