32

KĀP

Vieta: Kalēju un Kungu ielas krustojums

Gaismas objekts “kāp” ir veidots balstoties uz optisko ilūziju – nebeidzamu turpinājumu, spirāli, kas mākslinieciski integrējas dotajā vides plānojumā. Objekta pamatmateriāli ir finieris un neilona pārklājums, kas mijiedarbojoties rada gaismas spēli.

Objekts tehniski integrējās vārtu, durvju, logu ailēs, atdzīvinot pamesto ēku. Gaišā neilona auduma pārklājums veido siltu gaismas tonalitāti, kas rada mājīguma sajūtu šķietami pamestās vietās.

Objekta pamatā ir deviņi finiera “rāmji” kas, tiek sistemātiski izvietoti veidojot spirāles motīvu, un pēc rāmju uzstādīšanas tie tiek pārvilkti ar gaiša neilona audumu. Gaismas avots tiek novietots aiz objekta, kas nodrošina to, ka ārēji faktori neietekmē objekta darbību. Gaisma ir paredzēta mierīgi pulsējoša, kas radīs tuvības sajūtu, tāpat kā sveces liesmas kustība vai saules ritējums.

Devītnieks bieži tiek uzskatīts par galējo skaitli, toties spirāle simbolizē mūžīgu, nebeidzamu kustību – visumu. Šie simboli netieši rada tādu kā nesasniedzamu mērķi, mūžīgo tiekšanos pēc pilnības, progresu. Cilvēki kurus ietekmē skaitlis 9 ir aktīvi un mērķtiecīgi un to nebeidzamais entuziasms palīdz paveikt iecerēto. Pirmkārt šī skaitļa simbolika sasaucās ar autoru personīgo raksturu, kā arī tas ir kā vēstījums ik vienam – neapstāties pie pirmajiem sasniegumiem, neapstāties nekad. Cilvēks ir dzīvs tik ilgi, kamēr tas ir kustībā un to mēs novēlam ikvienam – būt kustībā!
Objektu izstrādās Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas formas dizaina ceturtā kursa studenti, kuri ir sastrādājušies, kvalitatīvi radot dažādas sintēzes un interaktīvus objektus.

Projekta idejas autori un realizētāji : Artūrs Analts, Rūdolfs Strēlis
Sadarbības partneri: ARE-RUU design
Projekta finansētājs: TELE 2Nobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO32 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00