49

GAISMAS ĶERMEŅI

Vieta : Vērmanes dārzs

Gaismas instalācija pauž refleksijas par gara un matērijas attiecībām. Izgaismoti, cilvēka fizisko ķermeni atgādinoši vides objekti pauž domu par literatūru un grāmatu lasīšanu – jebkurā vietā, jebkurā diennakts vai gadalaikā var bez ierobežojumiem lasīt Marku Aurēliju, Ziedoni vai Folkneru.

Demonstrējot mūsu veidotos vides objektu, tā veidotājiem padomā ir vairākas estētiskās nostādnes: „Pirmkārt, mums sagādājis prieku raudzīties uz cilvēciskus ķermeņus atgādinošu figūru graciozitāti, apveidiem un izliekumiem un pretstatīt to reālu, dzīvu un garām ejošu cilvēku auguma aprisēm.
Otrkārt, izgaismoti, cilvēka fizisko ķermeni atgādinoši vides objekti mums palīdzēja paust domu par literatūru – daudzās Rīgas vietās, tostarp Vērmanes dārzā, iespējams, lasīt grāmatas vai ko citu, un pašreizējā gadalaikā vides objekti to dara mūsu vietā, jo viņiem tas ir jūtami vieglāk – agri uznākot tumsai, viņi izgaismojas, un nav vajadzības izmantot lukturīti, lai saskatītu grāmatas lappuses, un specifiskie objekta materiāli bioloģiska ķermeņa vietā nodrošina arī to, ka viņiem nav auksti, viņi tādējādi var bez ierobežojumiem lasīt.
Treškārt, dažādās vides objektu pozas pauž mūsu aizdomāšanos par to, cik dažādos ķermeniskos stāvokļos mēs dažkārt negaidīti sastingstam – gan tad, kad esam nodarbināti ar lasīšanu, gan saspringtas intelektuālas darbības brīdī, un šīs refleksijas par gara un matērijas attiecībām mūsu prātā dabiski saistās arī ar vides objektu izgaismojumu, viņiem līdz ar to kļūstot visādā ziņā saprātīgiem un dzīviem”, stāsta objekta veidotāji.

Projekta idejas autors: Ģirts Kalniņš
Projekta realizētājs: IU „Asaris V”Nobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO49 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00