23

DIMANTI UN ZVAIGZNES

Vieta: Laipu iela

Cilvēks jau tāds bērns vien ir. Viņam patīk visādi brīnumi un tīkami pārsteigumi – konfektes, karuseļi, saulriets, ziepju burbuļi un tamlīdzīgi nieki. Tīk sapņot par zvaigznēm debesīs un apbrīnot zvaigznes stāvot uz zemes. Spožums un slava, īsta vai viltota – atrodi desmit atšķirības! Niekojoties ar šīm viegli tvertajām lietām, radušies spīdīgie spoguļ-dārg-akmeņi, ar vieglu ironiju par dimantiem un citiem laicīgiem dārgumiem un vērtībām, mūsu attieksmi pret īsto un neīsto, vajadzīgo un lieko.

Spoguļ-dārgumi ir spoži kā zvaigznes, viegli kā popkultūra. Tie atdzīvojas pie mazākās vēja pūsmas un virpuļojot rada gaismaszaķu diskotēku. Jautra izklaide, viegla dzīve. Apzināta aizmiršanās vai kārota utopija?
Stikla mākslinieces Martas Ģibietes (www.gibiete.eu) dimantu spīdums būs skatāms Laipu ielā, vienā no mazākajām Vecrīgas ieliņām, kas noslēpusies blakus skaļajam Līvu laukumam. Laipu ielas mājīgo atmosfēru veido vairākas mākslas galerijas/darbnīcas/kafejnīcas, kas ir vienmēr atvērtas atsaucīgai publikai.

Projekta idejas autors un realizētājs: Marta Ģibiete (www.gibiete.eu)
Sadarbības partneri: SIA „RJK”, Stikla Galerija, Žagatas Martas Bode

Staro RīgaStaro RīgaNobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO23 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00