11.

AVE, MINHAUZEN!

Projekta nosaukums: AVE, MINHAUZEN!

Norises vieta: Koncertzāle „Ave Sol”, Citadeles iela 7

Ap Sv.Pētera un Pāvila baznīcu vijas daudz nostāstu. Viens no spilgtākajiem tēliem, kas darbojies šajā apkaimē, bijis barons fon Minhauzens. 18. gs. sākumā viņš mitinājies Citadeles kazarmās, kas atrodas aiz toreizējās baznīcas, kas šodien pazīstama kā koncertzāle „Ave Sol”. Zinot barona melošanas prasmi, skaidrs, ka turpmākais stāsts ir paša Minhauzena iedvesmots!

Ir 1744. gada sniegotas un vējainas novembra beigas. Tieši tādā vakarā Jakobīnes muižā ierodas Minhauzens, lai pārlaistu nakti un pagaidītu, kamēr tiks salabota kariete. Minhauzens, Jakobīnes skaistuma apburts, neglābjami iemīlas. Uzzinot, ka muiža pēc zaudētas kāršu spēles tagad pieder Uksenam, Minhauzens nolemj uzveikt blēdi un palīdzēt Jakobīnei. Minhauzens apspēlē Uksenu, atgūstot gan parādu zīmes, gan pašu muižu, kam par godu tiek rīkota masku balle.

Nezinot, ka kalpone samainījusies tērpiem ar baronesi, Minhauzens viņai atzīstas, ka nav viņam nekādu bagātību, nav nekādas Ulubeles, tomēr sirds dziļumos viņš mīl Jakobīni. Baronese Minhauzenam nenotic, un viņš ir spiests doties prom. Tieši tajā mirklī garām lido pīļu bars, un Minhauzens kopā ar putniem pamet muižu.

Projekta idejas autors: RD IKDS Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības koncertorganizācija AVE SOL

Projekta realizētājs: Koncertorganizācija AVE SOL, Artis Dzērve, SIA RJK

Projekta finansētājs: Rīgas dome, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība

*

Nobalso par savu mīļāko gaismas festivāla “Staro Rīga” objektu!

ŠĪ OBJEKTA SMS KODS IR: staro11

 

Sūti SMS ar objekta numuru kopā ar kodu staro (piemēram, staro99) uz tālruņa numuru 29606060.

 

– Tele2 un Zelta Zivtiņas klientiem SMS ir bezmaksas, pārējo operatoru klientiem –  pēc sava pakalpojuma sniedzēja SMS cenas

 

– Balsošana sākas 17. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 20. novembrī plkst. 23:00

 

Par objektu balso arī portālu DELFI speciālajās “Staro Rīga” sadaļā. Balsojums notiks no 17.novembra 18:00 līdz 23.novembra 23:59.
http://kultura.delfi.lv/news/staro-riga/

– Visi balsotāji piedalās loterijā, kuras galvenā balva ir Samsung mobilais viedtālrunis.

Par objektu balso arī portālu DELFI speciālajās “Staro Rīga” sadaļā. Balsojums notiks no 17.novembra 18:00 līdz 23.novembra 23:59.
http://kultura.delfi.lv/news/staro-riga/