3

98 GAISMAS GLEZNAS LATVIJAI

Rīgas Sv. Pētera baznīcas fasāde

 

Interaktīva, multimediāla instalācija aicina gleznot ar gaismu, radot pārsteidzošus gaismas ornamentus. Festivāla apmeklētāji varēs apgleznot fasādi, izveidojot vismaz 98 dažādas gleznas. Tā ir gaismas mākslas instalācija, kuras radošie rezultāti būs vērojami uz vietas projekta norises brīdī.

Gaismas gleznas tiek veidotas no latvju rakstiem un zīmēm, kas simbolizē kultūrvēsturisko mantojumu. Tos dažādi apvienojot un radot neskaitāmas unikālas rakstu kombinācijas, festivāla dalībnieki izveidos mūsdienīgus ornamentus. Katra gaismas rakstu glezna ir unikāla, tāpat kā katrs mūsu valsts iedzīvotājs, kas veido šos rakstus un zīmes. Lai padarītu radošo pieredzi emocionālāku, skanēs fona mūzika, kas papildinās gaismas gleznu veidošanas noskaņu.

Dalīšanās gaismas piedzīvojumā mūs iedrošina gūt jaunu, radošu pieredzi un vienlaikus iespēju katram cilvēkam pilnveidot savu pilsētvidi – tie ir galvenie moto radošās grupas OCUBO veidotajā gaismas projektā. Latvija ir cilvēki, kas veido šodienas īpašo ornamentu – to alegoriski attēlo 98 gaismas gleznas Latvijai.

Radošās grupas veidotās gaismas instalācijas un videoprojekcijas ir tikušas izrādītas daudzos Eiropas un pasaules gaismas festivālos – Gentē (Beļģijā), Melburnā (Austrālijā), Jivaskilā (Somijā), Toruņā (Polijā), Ļubļanā (Slovēnijā), Makao (Ķīnā), kā arī daudzās Portugāles pilsētās – Lisabonā, Sintrā, Kaškajā, Gimaraešā un citās.

 

Projekta idejas autors: OCUBO (Portugāle)

Projekta realizētājs: biedrība “Staro 100”, UNTITLED pasākums

Projekta finansētājs: Rīgas dome

rd