27

ATMINI VĒSTURI – KĻŪSTI PAR VĒSTURI

Latvijas Republikas Ministru kabineta fasāde, Brīvības bulvāris 36

 

Latvijas valsts drīzumā svinēs savu simtgadi. Valsts – tie ir iedzīvotāji. Pilsoņi, kuri ikdienā darot savu darbu, veido mūsu Latviju, ar ko mums visiem lepoties. Uz Ministru kabineta ēkas būs redzami īsi video stāsti par ievērojamām personībām Latvijas valsts 100 gados. Video papildina grafikas, kas aicina ikvienu piedalīties spēlē un, atminot vēsturi, simboliski pašiem kļūt par valsts vēstures daļu.

Atbildot uz vienkāršiem jautājumiem par Latvijas valsts 100 gadu vēsturē nozīmīgām personām, ikvienam ir iespējams tikt projicētam uz Ministru kabineta sienas interaktīvajā projekcijā “Atmini vēsturi – kļūsti par vēsturi!”. Muzikāla gaismu uzveduma laikā uz ēkas projekcijās parādīsies Latvijas iedzīvotāji – cilvēki, kas veido mūsu Latviju  un lepojas ar savām vēstures zināšanām.

Interneta vietnē www.atminivesturi.lv būs iespējams izpildīt digitālu testu par Latvijas vēsturē nozīmīgām personībām – cilvēkiem, kas ieguldījuši savu darbu valsts attīstībā. Testa beigās lietotājs uzzina pareizās atbildes un saņem to novērtējumu. Reģistrējoties ar savu sociālo tīklu Facebook vai Twitter kontu, lietotājam ir iespēja projicēt savu fotogrāfiju un testa rezultātu uz Ministru kabineta ēkas. Lietotājs saņems ziņu, cikos un kurā datumā viņa fotogrāfija tiks projicēta uz Ministru kabineta ēkas.

 

Projekta idejas autori: Valsts kanceleja, biedrība “Atklāj Rīgu”

Projekta realizētājs: Valsts kanceleja

v-kanceleja