15

BVINDI GAISMAS MASKAS

Kronvalda parkā

Četrdesmit identiskas maskas, kas atceļojušas no Āfrikas vidienē apslēptā Bvindi (Bwindi) Nacionālā parka, tumsā atgādina nelielus monolītus. Rituāla īpašā maģija atdzīvojas mirklī, kad maskas tiek īpaši izgaismotas, vienlaikus atskaņojot Centrālāzijas Tuva cilts tradicionālo mūziku un tā radot rimtas dejas ilūziju.

Universālais antropoloģiskais arhetips ‒ Āfrikas maska ‒ ir izsenis kalpojusi par vidutāju starp cilvēkiem un pārdabiskiem spēkiem, bet Tuva cilts šamanisko dziedājumu harmonija kopā ar īpašo apgaismojumu rada vēl nebijušu rituāla maģiju. Šī mūžīgā rituāla īpašā maģija var īstenoties, tieši pateicoties gaismas un skaņas mijiedarbībai, kā jau tas bieži novērots seno kultūru rituālos, kur, padarot skaņu taustāmu un izmantojot brīnišķīgu gaismu, rodas reliģiskā notikuma sajūta, kas veido saikni starp cilvēku un dievišķo.

Apgaismotās Bvindi maskas ir paredzētas izstādīšanai brīvā dabā, jo tām vajadzīga tumsa un mūzika tiek atskaņota ļoti skaļi. Stiklplasta maskas ir noklātas ar metāla plāksnēm, tās tiek izgaismotas gan no iekšpuses, gan ārpuses. Instalācija ir pilnīgi automatizēta, tās pilnais darbības cikls ir astoņas minūtes.

Rimani Srl. tika dibināta 2015. gada jūlijā kā “novatorisk startup”. Tā neilgā vēsture ir saistīta ar ar dibinātāja Carlo Albano trīsdesmit gadu pieredzes apvienojumu ar jaunrades, tehnoloģijas un vērtībām. Mūsu izejas punkts ir mūsu pieredze elektronikā, IT, domotikā un automatizācijā. Mēs investējam ērtu un efektīvu apgaismojuma sistēmu meklēšanā, kas ir pielāgoti katra klienta vajadzībām. Mēs pastāvīgi cenšamies, lai mūsu izstrādājumi un risinājumi tiktu soli tuvāk vienkāršai un “gudrai” apgaismojuma izmantošanai; apgaismojums, kas cilvēkiem nodrošina labāku dzīves kvalitāti, akcentē skaistumu un samazina ietekmi uz vidi.

Rimani ir sinonīms Radoša Apgaismojuma tehnoloģijai; no jēdziena līdz projektēšanai, prototipēšanai un gatavam galaproduktam. Apgaismošanas tehnoloģiskie risinājumi muzejiem, galerijām, tirdzniecības vietām, klīnikām, slimnīcām un lauksaimniecībai.

Projekta autors: Richi Ferrero (Itālija)
Projekta realizētājs: Biedrība STARO 100
Projekta finansētājs: Rīgas dome