21

CeļoJumts

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ātrijā, Doma laukumā 6

CeļoJumts sāksies Mākslas muzeja “Rīgas Birža” atvērtajā iekšpagalmā, kur projekta komanda ikvienu interesentu aizvilinās psihodēliskā 8 minūšu garā ceļojumā cauri galaktikām un paralēlām pasaulēm.

Mākslas muzeja “Rīgas Birža” iekšpagalms rada ilūziju par atrašanos kosmosa kuģī, kurā ir sapulcējušies cilvēki, gatavi doties ceļojumā. Skatoties uz augšu ir redzamas debesis, kuras imitē milzu iluminatoru. Ceļojumi notiks ik pēc 8 minūtēm un skatītāji tiks informēti par ceļojuma sākumu un tiks aicināti tam sagatavoties. Skaņa un 3D mapinga vizualizācijas uz 3 iekšpagalma sienām ieraus skatītāju telpā, kura nav atrodama fiziskās pasaules laukā. Šis stāsts robežosies, veidosies ar realitātes impulsiem un atspoguļos visiem sajūtamu sirreālu dimensiju. Vizuālais materiāls ļaus ceļot kopā ar tēliem un ļaus prātam veidot pašam savus tēlus, ļaujot ikvienam izbaudīt gan kopīgu, gan individuālu ceļojumu jeb CeļoJumtu.

Mēs esam gatavi lieliem un maziem CeļoJumtiem, bet pats svarīgākais aicinām turp doties kopā. Vēlamies kopīgi nosvinēt Latvijas dzimšanas dienu, kā arī Gaismas festivāla “Staro Rīga” 10to jubileju. Lai to aizvadītu godam aicinām doties ne tikai uz zvaigznēm, bet vēl tālākā, pārdrošākā un izaicinošākā ceļojumā, kurš vieno un kurš aizrauj gan lielus, gan mazus.

“CeļoJumts” vizualizācijas radīja Viktors Keino un Dmitrijs Voloviks, režisors Juris Jonelis, skaņas autors Andrejs Eigus jeb Selffish.

Projekta idejas autori: Viktors Keino
Projekta realizētājs: Biedrība “Everything Art”
Projekta finansētājs: Rīgas dome
Projekta sadarbības partneri: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Mākslas muzejs “Rīgas Birža”