14

GAISMAS VĒLĒJUMI

Jēkaba laukums

 

Interaktīvo instalāciju veido trīs no 3 līdz 7 metrus augstas piepūšamās sfēras, kas pilda urbāno ekrānu funkcijas. Veidojot šo projektu, autoru mērķis ir bijis radīt neformālu tikšanās vietu, kur cilvēkiem ir iespēja sevi radoši izpaust, izmantojot savas mobilās ierīces. Instalācija izmanto moderno tehnoloģiju iespējas, lai dotu iespēju apmeklētājiem piedalīties satura veidošanas procesā, tā padarot to saistošu ikvienam apmeklētājam.

Projekta realizācijai autori izmantojuši divas pašu izstrādātas interaktīvās aplikācijas – “Ziņu koks” un “Billijs”. Ar pirmās aplikācijas palīdzību apmeklētājiem būs iespēja nosūtīt savu vēlējumu attēlošanai uz vienas no sfērām. Katrs nosūtītais vēlējums vizuāli parādīsies kā koka zars, tādējādi ar katru jauno vēlējumu apmeklētājiem atklāsies arvien kuplāks un lielāks koks. Ar otras aplikācijas palīdzību apmeklētāji varēs savus vēlējumus uzzīmēt uz blakus esošās sfēras. Lai uzzīmētu savu vēlējumu, apmeklētājiem būs nepieciešams izmantot kādu gaismas nesēju, piemēram, savas mobilās ierīces ekrānu, kuru virzot gar sfēras virsmu, tiks veidots zīmējums.

Projekta autori šādas piepūšamās lodes, dažādojot to projicējamo saturu, ir izmantojuši vairākos projektos, un kopš 2012. gada tās ir apceļojušas jau 7 gaismas festivālus Monreālā (Kanādā), Lionā (Francijā), Briselē (Beļģijā), Maskavā (Krievijā), Jeruzalemē (Tuvajos Austrumos), Medelīnā (Kolumbijā) un Vašingtonā (Amerikas Savienotajās Valstīs). Projekta autori ir Kanādiešu kompānija LUCION, kas jau vairāk nekā 15 gadus darbojas gaismas tehnoloģiju industrijā.

 

Projekta idejas autors: LUCION (Kanāda)

Projekta realizētājs: biedrība “Atklāj Rīgu”

Projekta finansētāji: Rīgas dome, Latvijas kultūras un izklaides pasākumu kalendārs Kaskurkad.lv

rd kkk