Vērmanes dārzā būs apskatāmi vides objekti “Ieziemots!* Siguldā!”

Jau šo piektdien, 14. novembrī, sāksies gaismas festivāls „Staro Rīga 2014”, kas norisināsies jau septīto reizi.  Taču šogad par godu tam, ka Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, kā arī svinot Latvijas valsts dzimšanas dienu, festivāls solās būt īpaši krāšņs.Festivāla līdzdalības akcijā “Rīgas karnevāls” būs apskatāmi arī Siguldas vides objekti, kurus Siguldas novada pašvaldība un māksliniece Agnese Melbārde kopā ar radošo komandu piedāvāja aplūkot novadniekiem un viesiem šī gada sākuma Siguldā.

Īpaši veidotie vides gaismas objekti “IEZIEMOTS!* SIGULDĀ!” ir astoņas ar krāsām, gaismām, trokšņiem un skaņām piepildītas sajūtu aukstumnīcas – platformas, kurās sintezēti un elektronizēti vairāki dabas motīvi, kā arī atsevišķas vielas un procesi. Tās ir kā nelielas, sintētiskas gaismas skulptūras. Iedomu un asociāciju spēles. Objekti apskatei būs izvietoti Vērmanes dārzā.

Jau ziņots, ka siguldieši piedalīsies arī vienā no lielākajiem un tehniski iespaidīgākajiem gaismas festivāla „Staro Rīga 2014” objektiem – portugāļu kompānijas „Ocubo” veidotajā „Gaismas cirkā” („Circus of Light”), kas priecēs skatītājus uz viesnīcas „Astor” (Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 10) fasādes.

Šogad gaismas festivāls „Staro Rīga 2014” notiks no 14. līdz 18. novembrim ik vakaru no plkst. 18.00 līdz 23.00. Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā, piedzīvojot pozitīvu force majeure, gaismas festivāls pirmoreiz piedāvās plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati un vērienīgā līdzdalības akcijā „Rīgas karnevāls” aicina ikvienu rīdzinieku iesaistīties pilsētas izgaismošanā.

Siguldieši, dosimies skatīties objektus, vērtēsim, filmēsim un sniegsim savu ieskatu! Novadnieku ērtībām 15.novembrī plkst.17.00 no viesnīcas „Sigulda” laukuma tiks organizēts transports uz Rīgu. Dalības maksa 3,50 eiro. Interesentus lūdzam pieteikties, zvanot pa tālruni 66117114, un līdz 14.novembrim veikt samaksu Siguldas novada Kultūras centra kasē.