TĪĢERA ZVAIGZNĀJS

Vieta: Rīgas Zooloģiskajā dārzā

Naktī, raugoties debesīs zinošāks vērotājs zvaigžņu klaidā pratīs atrast Skorpiona, Gulbja vai Lauvas zvaigznājus. Diemžēl nevienam zvaigznājam līdz šim nav dots Tīģera vārds!

Lai labotu šo netaisnību, šogad – Tīģera gadā, Rīgas zooloģiskais dārzs sadarbībā ar tēlnieku Kārli Alaini, izveidojis savu „Tīģera zvaigznāju”. Tā centrā – vairāk kā 4 metrus garš un 2 metrus augsts Zvaigžņu Tīģeris. Ne mazāk interesanti ir arī tīģera pavadoņi – Pitons un Tauriņi, kas darināti kā krāšņi izgaismoti, telpiski atlējumi. Nu īsts zvaigznājs! Un galvenais – saredzams arī laikā, kad debesis mākoņu klātas!

Gaismas festivāla „Staro Rīga” laikā no 18. līdz 21. novembrim zoodārza kases būs atvērtas līdz plkst. 19.00 un vērot dzīvniekus izgaismotajos aplokos varēs līdz pat plkst. 21.00. Savukārt iekštelpu ekspozīcijas, kurās dzīvnieki nejūt ne vasaru, ne ziemu (Žirafu māja, Tropu māja, Terārijs u.c.), būs atvērtas līdz plkst. 20.30
Maldīgs ir priekšstats, ka zooloģiskais dārzs ir pievilcīgs vienīgi vasaras dienā. Pagājušajā ziemā lielu apmeklētāju popularitāti iemantoja „Zoodārza nakts” piedāvājums, un tumšās vakara stundās cilvēki arī pašā ziemas spelgonī labprāt apbrīnoja izgaismotās dzīvnieku ekspozīcijas un četrmetrīgu tīģera sniega skulptūru. Nu Tīģera gads zooloģiskajā gadā turpinās ar „Tīģera Zvaigznāju”!

Festivāla laikā ieeja izgaismotajā zoodārzā būs atvērta līdz plkst. 19.00 (izeja līdz 21.00), bet biļetes vakaros plkst. 16.00 – 19.00 maksās tikai Ls 2,00 pieaugušajiem un Ls 1.00 bērniem un pensionāriem.
Laipni lūdzam!

Projekta idejas autors: Kārlis Alainis
Projekta realizētāji: Kārlis Alainis, RP SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”
Projekta finansētājs: RP SIA „Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs”

Staro Rīga