Starptautiskā konferencē spriedīs par jaunām iedzīvotāju līdzdalības iespējām

Pirmdien, 17.novembrī, Rīgā norisināsies starptautiska konference „Jaunas iedzīvotāju līdzdalības iespējas Eiropas kultūras galvaspilsētā”. Konferencē uzstāsies eksperti no dažādām pasaules valstīm, citu Eiropas kultūras galvaspilsētu pārstāvji un Eiropas digitālo projektu autori, kuri pārrunās mūsdienu tehnoloģiju iespējas līdzdalības veicināšanā.

Konferencē uzmanība tiks pievērsta metodikai un stratēģijai kā veicināt starpkultūru dialogu starp Eiropas pilsoņiem, savienojot Eiropas kultūras galvaspilsētas. Balstoties uz pieredzi no iepriekšējām un pašreizējās Eiropas kultūras galvaspilsētām, tiek apspriests Eiropas kultūras galvaspilsētas nākotnes potenciāls un iespējamie izaicinājumi.

Konference norisināsies „Connecting Cities Newtork” ietvaros, šis Eiropas urbāno mediju tīkls apvieno 11 sadarbības pilsētas, kur tiek īstenoti kopējās tiešraidēs vienoti multimediāli pasākumi pilsētvidē, izmantojot dažādas tehnoloģijas un mākslinieku radošo izdomu. Šie pasākumi dod iespēju māksliniekiem virtuāli parādīt savus projektus lielam skaitam Eiropas iedzīvotāju tiešraidē, tādējādi daloties ar iecerēm, idejām un aktualitātēm. 2013. un 2014.gadā Rīgā tiek realizēti „Connecting Cities Network” projekti „Baltās nakts” un „Staro Rīga” ietvaros.

Konferences noslēgumā dalībniekiem tiks sniegta prezentācija par gaismas festivālu „Staro Rīga 2014” rašanos, norisi un šī gada programmu. Rīgā notiekošais gaismas festivāls ir kļuvis par lielāko šāda veida festivālu Ziemeļeiropā un šogad piedāvās plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati.

Konference norisināsies viesnīcā „Astor Riga Hotel&Conference” (Z.Meirovica bulvāris 10, Rīga). Konferences darba valoda angļu un latviešu, programma un reģistrēšanās  pieejama: www.ccnriga.com. Konferences tiešraide 17.novembrī būs skatāma kultūras portālā www.riga2014.org.

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmu veido nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar valsts, pašvaldības un nevalstiskajām kultūras organizācijām, radošajām apvienībām. Programmu finansē Rīgas dome, Kultūras ministrija un Eiropas Komisija. Rīga 2014 programmas partneris ir Lattelecom, kas arī nodrošina tehnoloģisko atbalstu.