„Staro Rīga 2014” Jāņa sētā apmeklētājus izjokos gaismas teātris „Mi-Mi”

Gaismas festivāla „Staro Rīga 2014” ietvaros no 14. līdz 18. novembrim Jāņa sētā  projekta „Mi-Mi” ietvaros apmeklētājiem būs iespēja tapt izjokotiem „dzīvas” gaismas projekcijas veidolā, ko nodrošinās dažādu tehnoloģiju un teātra apvienojums.

„Mi-Mi” būs pavisam īsts un dzīvs lielformāta mīms, kas „apdzīvos” vairākas Jāņa sētas ēku sienas jautri un nebēdnīgi saspēlējoties ar Jāņa sētas apmeklētājiem.

Festivāla apmeklētāji, ierodoties Jāņa sētā, nonāks video novērošanas kameru un citu „izspiegošanas ierīču” redzeslokā, ik pa laikam tiks izvēlēts kāds „upuris”, kas pārējo apmeklētāju vidū tiks spilgti izgaismots. Atsevišķā publikai nesasniedzamā vietā notiekošo redzēs mīms un pianists. Atbildot „pieķertā” apmeklētāja reakcijai, mīms un pianists no ēku sienām nodibinās improvizētu dialogu, parodēs un izjokos.

„Mi –Mi” piedāvās nebijušu un mazliet neprātīgu gaismas teātra izrādi, kas ieturēta mēmā kino melnbaltā stilistikā un retro atmosfērā.  Projekts būs jauna pieredze Rīgas gaismas festivālā, apvienojot sarežģītas un apmeklētājiem nemanāmas tehnoloģijas ar kustību un muzikālo teātri projekcijas veidolā.

Projektu „Mi-Mi” īsteno radošā apvienība „I Did It”, kas gaismas festivālā „Staro Rīga” piedalās jau piekto gadu pēc kārtas. Iepriekšējo festivālu darbi „Fonoskops” un „Emogrāfs” gadu gaitā pamanīti un piedalījušies vairākos Eiropas gaismas festivālos Beļģijā, Portugālē, Slovēnijā un Igaunijā.

Pērn „Staro Rīga” ietvaros „I Did It” īstenoja interaktīvā kora projektu „Diriģents”, kura ietvaros ikkatrs varēja iejusties diriģenta lomā un ar savām roku kustībām ietekmēt kora projekcijas dziedājumu.

Jau vēstīts, ka gaismas festivāls „Staro Rīga 2014” šogad notiek Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskās līnijas „Rīgas karnevāls” ietvaros. Festivāla pamatprogrammā iekļauti Latvijas, Lietuvas, Anglijas, Francijas, Kanādas, Portugāles un citu valstu mākslinieku darbi. Savukārt gaismas festivāla līdzdalības akcijā „Rīgas karnevāls”, ikviens aicināts „Izgaismot savu pilsētu!” – festivāla laikā veidot krāsainas gaismas instalācijas namu logos un uz māju fasādēm.

Gaismas festivālu „Staro Rīga 2014” finansē Rīgas dome, festivāla partneris „Lattelecom”, kā arī citi sadarbības partneri, starptautisko projektu finansējums no Eiropas Savienības programmas „Kultūra 2007–2013” projekta „Connecting Cities” un EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenta Latvijā. Festivāla organizēšanu nodrošina nodibinājums „Rīga 2014”.