40

SPĪĶERU GAISMAS MEŽS

Vieta: Spīķeri pie Spīķeru koncertzāles

Naktī Spīķeros ienācis mežs. Tumšs un noslēpumains. Tā ir vieta, kur iespējams paslēpties no ikdienas, no spilgtām gaismām un ļauties dabas skaņām. Bet..to apdzīvojušas noslēpumainas radības. Tās transformējušās no dažādām ikdienā izmantojamām utilitārām lietām, kurām nereti nepievēršam īpašu vērību. Tās pašas sev rada gaismu tumšajā biezoknī un vērīgi noraugās mūsos.

Biezā mežā vai ūdens dzīlēs, kur praktiski neiespīd dienas gaisma, tās iemītnieki paši sev rada apkārt gaismu, pievilina savu laupījumu vai vienkārši šādā veidā komunicē savā starpā. Šo dzīvo gaismu sauc par bioluminiscenci.

Instalācija ir tapusi no otrreiz izmantotiem materiāliem, kas ik dienas mums apkārt strauji vairojas un nereti mēs pat īsti nezinām, kas ar tiem notiek pēc tam, kad tos atstājam mēslainē. Izmantojot šo materiālu īpašības, ar pavisam vienkāršiem paņēmieniem tiek veidotas organiskas formas skulptūras tādējādi mēģinot iedzīvināt pasauli, kas ikdienā nav pamanāma un varbūt pastāv tikai mūsu fantāzijā. Arī gaisma, ko izstaro objekti patiesībā ir tikai šķietamība, optiska ilūzija. Un tomēr mēs to spējam ieraudzīt un varbūt arī noticēt?
Instalācija ievedīs apmeklētājus īpašā komponistes Santas Ratnieces muzikālajā pasaulē, kur Latvijas Radio kora ieskaņojumos līdzās dažādām dabas skaņām varēs saklausīt arī seno kultūru skaniskos elementus.

Projekta idejas autori: Ilze Kundziņa
Projekta idejas satura un tehniskie realizētāji: Ilze Kundziņa, Baiba Giniborga-Asere, Ints Menģelis, Anastasija Pimenova, SIA „Gaismas Stils”
Sadarbības partneris: VSIA „Latvijas Koncerti”, Pilnsabiedrība “Spīķeri”
Projekta finansētāji: A/s „Cēsu alus”, Osram Latvijas pārstāvniecība, SIA „SLO Latvia”

Staro RīgaStaro RīgaStaro RīgaStaro RīgaNobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO40 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00