ŠONEDĒĻ GAISMAS FESTIVĀLĀ “STARO RĪGA 2014” ATGRIEZĪSIES SKATĪTĀJU IEMĪĻOTĀS GAISMAS STRŪKLAKAS

Gaismas festivāla “Staro Rīga 2014” laikā Alberta laukumā skatītājiem būs iespēja redzēt muzikālās gaismu strūklakas, kas 2011. gadā kļuva par “Staro Rīga” skatītāju iecienītāko objektu un saņēma Latvijas Pasākumu producentu asociācijas (LaPPA) balvu “2011. gada labākais pasākumu audiovizuālais, gaismu vai video noformējums”.

Pēc 3 gadu pārtraukuma strūklakas atgriežas gaismas festivālā ar nebijušu daudzdimensiju ūdens un gaismas uzvedumu  – ūdens šaltis, gaismu spēles un mūzika šoreiz pārvērtīs Alberta laukumu. Projekta nosaukums būs “Viens mirklis ar Rīgas gadalaikiem” – no ziemas spelgoņa pamodinot dabu pavasarī, ļaujot Rīgai uzplaukt vasarā un nobeidzot priekšnesumu ar majestātisku rudens sajūtu, strūklaku gaismās ikviens varēs ieraudzīt savas asociācijas par mūžīgo gadalaiku maiņu Rīgā.

Alberta laukums projekta norisei izvēlēts ar nodomu – projekta veidotāji vēlas, lai rīdzinieki uzzinātu par piemirsto vietu pašā pilsētas centrā un iecerēts, ka strūklaku uzvedums festivāla laikā ar atspulgiem pārvērtīs apkārt esošo urbāno vidi. Alberta laukuma atrašanās vieta: http://wikimapia.org/8054778/lv/Alberta-laukums

Strūklaku izvietojums būs neierasts – tās izvietotas tā, lai objekta apmeklētājs varētu vērot to dažādās dimensijās – arī atrodoties strūklaku vidū. Projekta nodrošinājumam tiek sarūpēti vairāk nekā 50 kubikmetri ūdens.

Lūk, “Staro Rīga” 2011. gada populārākā objekta “Viens mirklis ar ūdens strūklakām” video:

Projekta realizētājs ir Latvijas uzņēmums ARTISTIC sadarbībā ar pasākumu operatoru UNTITLED pasākums.