4

Skārņu ielas mistērija


Adrese: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja fasāde

 

Grafiska animācija.

Detektīvstāsts aicina nokļūt mākslas aizkulisēs, dodoties piedzīvojumu un noslēpumu pilnā pasaulē, kas atrodas «otrpus VECRĪGAS mūrim». Ar metafiziskās glezniecības palīdzību, kas apvieno nereālo ar absurdo realitāti, ikvienam ir iespēja pabūt četrās dimensijās vienlaikus. Vien jāļauj vaļu fantāzijai un jāiejūtas detektīva lomā, mēģinot atšķetināt Skārņu ielas naksnīgo noziegumu.

Metafiziskā gleznošana ir arī sirrealisma aizsākums. Tā ir māksla tiem, kuriem patīk kārtība un paradokss vienlaikus, kurā ietu būtību nevar uztvert ar saprātu, bet gan ar intuīciju. Autores radītā absurdā perspektīva ļaus apmeklētājam iejusties 4 perspektīvās, kur vienā no tām būs viņš pats, mēģinot atšķetināt mistēriju.

Māksliniece, scenogrāfe un interjera dizainere Agnese Melbārde sadarbojoties ar komponistu, spilgtāko marimbas un sitaminstrumentu virtuozu Latvijā Rihardu Zaļupi ir radījuši jau ceturto kopprojektu. Viņu abu kopdarbi ir ļoti spilgts savienojums, jo tiek runāts bez vārdiem, tikai caur gleznu/grafiku un mūziku – caur emocijām.

“Es domāju telpiski, un katras manas gleznas/grafikas stāstā ir nepieciešami divi elementi – telpa un stāsts, par kuru vēlos runāt. Dizainerim vienmēr jādomā pozitīvā virzienā – vienmēr jārada telpa, kas būtu mājīga, lai cilvēkam būtu patīkami tajā uzturēties. Savukārt, caur glezniecību varu vairāk izpaust savu radošumu, tajā ir kaut kāda maģija, kuru nespēju izskaidrot, vienkārši ķeru iedvesmas vilni un ļauju apkārtējai videi iedarboties uz mani,” teic Agnese.

www.unomossa.lv
https://www.facebook.com/unomossa/events/

 

Projekta idejas autori: Agnese Melbārde
Projekta realizētājs: SIA “UNO MOSSA”
Projekta sadarbības partneri: Rihards Zaļupe, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, VPT Grupa SIA