20

Septiņi pakāpieni augšup


Adrese: Kanālmalas apstādījumi pie Reimersa ielas

 

Gaismas skulptūra.

Izsenis palmas koks simbolizē triumfu, uzvaru, mieru un auglību. Visos laikos kultūras un reliģijas ir izmantojušas šo simbolu dažādos kontekstos, formējot to asociāciju kopumu, kādu mēs redzam šodien. Lai cik pilveidota un kompleksa sabiedrība būtu veidojusies, viss, kas atgādina pilnību, ir palmas lapu paēnis kādā siltā un saulainā vietā.

Staro Rīga festivāla ietvaros mēģināsim rast atbildi, vai digitālo procesu laikmetā šāda elektroniski sintezēta dabas forma var radīt to pašu semantisko nozīmi, kādu mūsos ir iekodējusi gadu tūkstošos kultivēta simbolika.

Radīsim abstraktu tropiskās paradīzes fragmentu ar gaismas, krāsas, formas un kustības palīdzību, dodot iespēju patverties no rudens tumšā laika kaut uz īsu mirkli un kaut vai tikai asociatīvi.

Darba ceturtā dimensija ir sastopama tēlu pretstatos – palmas koka vēsturiskā simbolika interpretēta digitālā laikmeta kontekstā.

Objekta idejas autors, Krists Pudzens, ir kinētiskās un elektroniskās mākslas žanrā strādājošs mākslinieks. Autora interešu sfēru vispārīgi varētu raksturot kā sintēzi par digitālo vidi, kurā ar algoritmu palīdzību ir iespējams modelēt dinamiskus procesus, tādā veidā, kādus ar analogiem paņēmieniem līdz šim vēl nav bijis iespējams panākt. Šādus digitālos procesus materializējot fiziskajā telpā veidojas procesuāla saskarsme starp cilvēku un algoritmu. Saskarsmi, kura, galvenokārt, tiek izteikta vizuāli tēlāinā valodā.

 

Projekta idejas autori: Krists Pudzens
Projekta realizētājs: Dizaina un Interjera Konsultāciju Birojs