Saeimas nams festivālā „Staro Rīga 2014” piedāvās stāstu par eiropiešus vienojošajām vērtībām

Gatavojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē, Saeima šogad, piedaloties festivāla „Staro Rīga 2014” līdzdalības akcijā, piedāvās audiovizuālu stāstu „Vārds – solis uz saprašanos. Miers”.

Neskatoties uz kultūras un valodu daudzveidību Eiropā, eiropiešus vieno kopīgas vērtības – mēs saprotamies cilvēka cieņas, brīvības, demokrātijas, vienlīdzības, tiesiskuma un cilvēktiesību ievērošanas valodā. Lai simboliski attēlotu ideju par līdzāspastāvēšanu mierā, audiovizuālajā stāstā vārds „miers” tiks attēlots visās Eiropas Savienības oficiālajās valodās.

Audiovizuālajā stāstā, kas būs redzams uz Saeimas nama fasādes, tiks atainots ceļš no domas dzimšanas līdz tās tapšanai par vārdos izteiktu, īstenotu un kopā kopjamu ideju – Eiropas Savienību un mierīgu līdzāspastāvēšanu.

Apmeklētāji izgaismotu Saeimas namu varēs aplūkot no 14. līdz 18.novembrim ik vakaru no pulksten 18.00 līdz 23.00. Saeimas nams gaismas festivālā „Staro Rīga 2014” piedalās jau ceturto gadu pēc kārtas.

Gaismas festivāla „Staro Rīga 2014” šī gada vienojošais motīvs ir Rīgas karnevāls. To un arī Eiropas Savienības ideju, kas būs Latvijas parlamenta piedāvātā audiovizuālā stāsta centrā, raksturo daudzveidība un līdzāspastāvēšana dažādībā. Šogad festivāls pirmoreiz piedāvās plašu ārvalstu mākslinieku darbu skati un vērienīgā līdzdalības akcijā aicina ikvienu rīdzinieku iesaistīties pilsētas izgaismošanā.

Saeimas Preses dienests