SADARBĪBAS PARTNERU PROGRAMMAS MARŠRUTA VARIANTS

Šogad festivālā ir 13 sadarbības partneru piedāvātās programmas gaismas objekti. 11 no tiem būs izvietoti līdzās pārējiem festivāla darbiem vecpilsētā un centrā, bet divi būs sasniedzami attālāk.

Viens no attālāk sasniedzamajiem būs lāzerprojekcija “Greenovative Latvia” uz starptautiskās lidostas “Rīga” administratīvās ēkas fasādes. Šajā darbā piedāvāta vīzija par zaļu un inovatīvu valsti, kuras priekšplānā ir tuvināšanās dabai, spēja no tās iedvesmoties, meklējot arvien jaunus, modernus un ilgtspējīgus risinājumus. Otrs attālais objekts “Mūžīgā kustība” būs apskatāms gluži pretējā Rīgas pusē – uz Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas nesen kā atjaunotās un izgaismotās fasādes Brīvības gatvē 333. Šajā projekcijā ar dažādu sporta veidu attēlojumu būs simbolizēta attīstība, izaugsme un inovatīvie sasniegumi sporta zinātnē, fiziskajā kustībā un zināšanās.

Pie trim Rīgas Sv. Pētera baznīcas apkārtnē izvietotajiem festivāla pamatprogrammas objektiem draudzīgi piepulcējies arī muzikāls lāzeruzvedums “Linea Temporis”, kas trīs reizes stundā būs apskatāms pašā baznīcā. Sireālais mūzikas un gaismas ceļojums, ko vizuāli izzīmē 258 lāzeru stari, veidots divās daļās. Pirmajā igauņu komponista Roberta Jūrjendāla skaņdarbs ir kā laika tunelis citā dimensijā, bet otrajā lāzerstaru horeogrāfija radīta ar jaunā igauņu komponista Pērta Ūsberga skaņdarbu, kas primāri komponēts šā gada Igauņu dziesmu svētkiem.

Vēl vecpilsētā lokalizēta gaismas instalācija ar hologrammu “Jānis Čakste – 160”, kas būs aplūkojama pie Saeimas nama un ir veltīta pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes jubilejai, sava vecvecvectēva ādā iejūtoties Aleksandram Čakstem, kā arī video mākslinieka Riharda Gēča veidotā projekcija uz Pulvertoņa “Varoņu simtgade”. Tās pamatā ir laika ritējums, kas parāda mūsu karavīru drosmi un varonību simts gadu laikā.

Pārvaldemārielas rajonā četriem pamatprogrammas objektiem piepulcējusies arī interaktīvā mākslas instalācija “Bāka”, kas būs atrodama Kronvalda parkā. Bāka kalpo kā simbols drošībai, stabilitātei un uzticamībai, ceļojot nezināmos, tieši tādēļ, atzīmējot savu 20 gadu jubileju Latvijā, bāku kā simbolu paveiktajam izvēlējās zvērinātu advokātu biroja “Eversheds Sutherland Bitāns” komanda.

Akciju sabiedrība “Latvenergo” 80. dzimšanas dienas ietvaros aicina būt klāt gaismas un skaņas īsuzvedumā “Enerģijas dzimšanas stāsts” uz savas ēkas fasādes Pulkveža Brieža ielā 12. Tas vēstī par elektroenerģijas dzimšanu, turklāt interaktīvajā instalācijas daļā ikviens varēs digitalizēt savas enerģijas vilni un veidot digitālās enerģijas tīklu #nākotnesenerģijai.

Projekcija “Brīdis pirms sapņa” uz Kultūras ministrijas saimniecības ēkas fasādes K. Valdemāra ielā 11a ieaicinās mākslinieces Elitas Patmalnieces sapņu pasaulē. Projekcijā viņas darbi atdzīvosies un gleznu varoņi aicinās  pasapņot nomodā.

Esplanādē būs iespēja noskatīties multimediālu uzvedumu “Erasmus+ atver pasauli”, kas izgaismos tādas jaukas parādības kā redzesloka paplašināšana, vērtīgu zināšanu apgūšana, valodu prasmju attīstīšana, starptautiskas pieredzes iegūšana, izaugsme un atvērtība dažādībai un inovācijām. Pie Ministru kabineta savukārt notiks dinamisku projekciju, atspulgu un skaņas saspēle “Satikšanās”, kas vēstīs par Latviju kā vietu, kurā mēs satiekamies un darbojamies kopā, lai veidotu labāku nākotni.

Pagalmā pie kinoteātra “Splendid Palace” dzīvosies “Jūras briesmonis”. Šī gaismas instalācija un projekcija liks aizdomāties par jūru un okeānu piesārņojumu un ļaut katram atbildēt uz jautājumu, kur likt komatu teikumā: “Nosargāt nedrīkst iznīcināt!” Tikmēr uz Raiņa bulvāra 13. ēkas fasādes būs skatāma projekcija ar vācu mākslinieka Roberta Seidela digitālajiem gleznojumiem “#Europe United”, bet Elizabetes ielā 81 būs apskatāma “Leļļu māja”, kur noteikti būs, ko redzēt, festivāla jaunākajiem apmeklētājiem.

Šis, protams, nebūt nav vienīgais objektu apskates maršruts, tikai viens no tā iespējamiem variantiem, kas izceļ “Staro Rīga” partneru ieguldījumu. Turklāt der atcerēties to savietot ar “Staro Rīga” pamatprogrammas objektu izvietojumu, lai redzētu maksimāli plašu gaismas festivāla piedāvājumu. Un vēl noteikti noderēs info centrs pie “Laimas” pulksteņa, lai paņemtu festivāla karti vai vēl labāk – lejuplādējiet savās viedierīcēs festivāla mobilo aplikāciju. Aplikācija ir šī gada festivāla jaunums, kas iespējams pateicoties nesavtīgiem “Staro Rīga” partneriem. Paldies Gļebam Revkovam, Vladislavam Simanovičam (twiceapps.com) un Andrejam Fomčenko (fomand.me)!