Rīgas un Pori mākslas skolu audzēkņu radošais kopdarbs PŪĶIS – SARGĀTĀJS

Aicinām uz Rīgas un Pori mākslas skolu audzēkņu radošā kopdarba PŪĶIS – SARGĀTĀJS atklāšanu Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā, Stūrmaņu ielā 31 2011. gada 17. novembrī plkst.18.00

Programmā:
* SVĒTKU KONCERTS
* pasakas par pūķiem somu un latviešu valodā
*Sveiciens festivālam “Staro Rīga” – gaismas objekta
* Pūķis – sargātājs svinīga iedegšana

PŪĶIS SARGĀTĀJS

Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas un Pori pilsētas bērnu un jauniešu mākslas skolas sadarbības projekts idejas un īstenošanas laika ziņā saskan ar festivāla „Staro Rīga” norisi un ir sveiciens lielajam Rīgas gaismas festivālam.

Pūķim, kas sākotnēji šķiet piederas Austrumu kultūrai, ir visai dziļas saknes latviešu un somu kultūrā. Folkloristikā – pūķus pasakās pētījuši Anti Ārne un Ansis Lerhis – Puškaitis, pūķus var atrast gan latviešu, gan ziemeļvalstu literatūrā, mūsdienu grafiskajā dizainā un pat arhitektūrā – Rīgas jūgendstilā.

Pūķis kā bagātību glabātājs simbolizē to, ko tautai šobrīd patiesi vajadzētu sargāt kā dārgumu – mūsu talantīgos un radošos bērnus.

Senajos Vidējos Austrumos pūķi saistīja ar dzīvības ūdeni, skandināvu mitoloģijā Midgardas čūska bija apvijusies pasaulei, nodalot pirmatnējo haosu no apdzīvotās pasaules – aktualitāti šie tēli nav zaudējuši arī šodien.

Pūķi – sargātāju esam veidojuši no dažādiem plastikāta materiāliem, tostarp – PET pudelēm, gofrētajām caurulēm, pārtikas plēves u.c. ikdienišķiem un otrreiz izmantojamiem materiāliem.

Gribam bolderājiešiem un pilsētas viesiem dāvināt gaismu. Tā atdzīvina Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, kurai pa Bolderājas galveno satiksmes ceļu – Stūrmaņu ielu – ik dienas garām brauc gan privātais, gan sabiedriskais transports.

Projekta atklāšanā neiztikt bez mūzikas un somu un latviešu pasākām!

Atbalsta: