Rīgas karnevālā izgaismos arī Eiropas Savienības māju

Rīgas karnevālā, kas notiks no 14. līdz 18.novembrim, aicinām aplūkot izgaismoto Eiropas Savienības māju, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Atzīmējot desmit gadus kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, krāsu noskaņās iemirdzēsies ES mājas fasādes logi. Savukārt Zināšanu, sarunu un mākslas istabu skatlogā ikvienam interesentam būs iespēja aplūkot krāsainus mirkļus no ES vēstures un tagadnes un uzzināt ko jaunu par Eiropas Savienību, Eiropas Parlamentu un Eiropas Komisiju.

Laikā no 14. līdz 18.novembrim izgaismotās “Zināšanas, sarunas un māksla Eiropas Savienības mājā” būs aplūkojamas katru dienu no plkst.18:00 līdz 23:00. ES māja atrodama arī „Staro Rīga” interaktīvajā kartē www.staroriga.lv.

2004.gadā norisinājās ES vēsturē lielākā paplašināšanās, uzņemot dalībvalstu pulkā desmit jaunas valstis: Latviju, Igauniju, Lietuvu, Čehiju, Kipru, Maltu, Slovākiju, Slovēniju, Ungāriju un Poliju.

Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, vienuviet atrodas Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, kā arī Zināšanu, sarunu un mākslas istabas.

Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabās var saņemt pieredzējušu speciālistu konsultācijas, kā labāk izmantot ES sniegtās iespējas, bezmaksas informatīvos izdevumus, ieskatīties ES datubāzēs internetā, kā arī piedalīties dažādos pasākumos: diskusijās par Latvijai un Eiropas Savienībai svarīgiem notikumiem, informatīvajos semināros, radošajās darbnīcās, kino vakaros, kā arī apmeklēt izstādes, kultūras pasākumus un iepazīties ar Eiropas valstu tradīcijām un vēsturi.

Informāciju sagatavoja: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.