Rīga šogad būs īpaši saposta un izgaismota par godu valsts svētkiem

Lai gaidāmos valsts svētkus atzīmētu pilsētniekiem drošā veidā, Rīgā šogad nenotiks lieli publiski pasākumi, taču pašvaldība saposusi galvaspilsētu svētku noskaņā. Šogad pilsētas noformējumā ierasto sarkanbaltsarkano karogu izvietojumu papildinās laikmetīgā māksla un gaismas instalācijas, arī Rīgas apkaimēs ārpus centra.

“Drošākais veids, kā šogad pavadīt gaidāmo valsts svētku laiku, ir atzīmēt to savā ģimenes lokā mājās vai dodoties pastaigās pa pilsētu. Tāpēc šogad esam īpaši padomājuši par Rīgas izgreznošanu un izgaismošanu gada tumšākajā laikā. Sākot no šīs nedēļas līdz pat gada beigām svētku noskaņa un gaisma pilsētā ienāks arvien vairāk – turklāt Rīga iemirdzēsies ne tikai centrā, bet arī citās apkaimēs,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Pilsētā jau izvietots klasiskais svētku noformējums – pie apgaismes stabiem uz tiltiem un ceļu pārvadiem ir izvietotas vertikālās karoglentes, savukārt krustojumos – karogkonstrukcijas, kas kopumā atrodas vairāk nekā 100 adresēs. Ierasto svētku rotu šonedēļ papildinās vides stendi un plakāti ar laikmetīgās mākslas darbu un pašvaldības vēlējumu svētkos, kā arī latviešu tautasdziesmu spēka vārdu gaismas objekti.

Pilsētvides noformējuma gaismas objekti būs izvietoti dažādās Rīgas apkaimēs un būs apskatāmi no 18.novembra līdz pat nākamā gada 9.janvārim.