Pirmo reizi gaismas festivāla „Staro Rīga” ietvaros atdzīvosies Finanšu ministrijas ēkas fasāde

No 14. līdz 18. novembrim gaismas festivālā “Staro Rīga 2014” pirmo reizi piedalīsies Latvijas Republikas Finanšu ministrija ar unikālu interaktīvu 3D video projekciju “ES fondi – augam kopā!”. Objekts tiks atklāts 14. novembrī plkst.18.00.

Šogad festivāla „Staro Rīga” galvenā tematiskā līnija ir karnevāls, un, kā zināms, karnevālā pārvēršas ārējais veidols un tiek radīti jauni tēli. Tāpat, pateicoties Eiropas Savienības finansējumam, kas ir ārkārtīgi liels un būtisks pienesums Latvijas tautsaimniecībai, pārvēršas arī mūsu valsts – tā kļūst krāšņāka, sakārtotāka, ar labāku infrastruktūru. Šo ideju atspoguļosim uz Finanšu ministrijas ēkas sienas, turklāt tas būs ne tikai vizuāli baudāms objekts, bet ikvienam būs iespēja piedalīties tā pārveidošanā, līdzīgi kā ikviens var iesaistīties projektu realizēšanā ar ES fondu atbalstu,” atzīst finanšu ministrs Jānis Reirs.

Ar interaktīvā objekta starpniecību, kas atradīsies uz Finanšu ministrijas ēkas fasādes Vecrīgā, Smilšu ielā 1, festivāla „Staro Rīga 2014” ikvienam interesentam pašam būs iespēja atdzīvināt ministrijas māju. Skatītājiem aktīvi iesaistoties un izmantojot interaktīvo 3D video projekciju, uz ēkas fasādes tiks ilustrēti ES fondu sasniegtie rezultāti.

Apmeklētāji varēs iegūt atbildes par līdzšinējo fondu naudas izlietojumu un paveiktajiem darbiem, kā arī būs iespēja uzzināt, kur šo finansējumu vēl plānots izmantot un kādas nozares attīstīt līdz 2020. gadam, tādējādi apspēlējot pozitīvās pārvērtības, ko Latvijai sniedz ES fondu apgūšana.

Interaktīvā 3D video projekcija „ES fondi – augam kopā!” festivālā „Staro Rīga 2014” tiek veidota Latvijas Republikas Finanšu ministrijas komunikācijas kampaņas ietvaros, kuras laikā iedzīvotāji tiek informēti par ES Kohēzijas politikas fondu līdzšinējo ieguldījumu Latvijā un jaunā plānošanas perioda (2014.–2020.) sākšanos.

Festivāls „Staro Rīga 2014” norisināsies piecas dienas – no 14. līdz 18. novembrim. „Staro Rīga” notiek jau septīto gadu, un tas ir lielākais gaismas festivāls Ziemeļeiropā un viens no gaidītākajiem notikumiem Rīgas kultūras dzīvē, ko ik gadu apmeklē vairāki desmiti tūkstošu cilvēku.

Avots: Finanšu ministrija