17

Pieskaries savām bailēm


Adrese: Latvijas Nacionālā mākslas muzejs, parka fasāde

 

Interaktīva videoprojekcija.

Projekta idejas pamatā ir mākslinieka Miķeļa Fišera mākslas darbi un tajos aktualizētās tēmas. Mākslinieka formas un vēstījuma skaidrība izaicina apšaubīt “vispārzināmo”, atgādinot, ka skaidrība par pasauli nav prece, ko laiski izbaudīt, bet gan prakse, kas ikdienā jāpilnveido un dažreiz pat jāapgūst no jauna.

Miķeļa Fišera darbos iekodēta kritika, kurā piedalās un galveno lomu spēlē pārpasaulīgas būtnes un tēli, kas, no vienas puses, darbojas absurdā pasaulē un situācijās, bet, no otras puses, palīdz izcelt problēmas būtību – cilvēku pastarpināto un brīžiem divkosīgo attieksmi un rīcību, kas mijas ar eksistenciāliem meliem gan sev, gan apkārtējiem.

Objekta ceturtā dimensija ir izaicinājums pieskarties savām bailēm un ieraudzīt dzīvē sižetu līnijas, kas izspēlētas mākslinieka autordarbos. Ar interaktīvu stendu palīdzību objekta apmeklētājiem būs iespēja atdzīvināt Miķeļa Fišera sienāžus, ķirzakcilvēkus, citplanētiešus, reptiļus un citus spilgtus tēlus multimediju mākslinieka Māra Kalves režijā.

 

Projekta idejas autori: Miķelis Fišers, Māris Kalve, Ernests Ansons
Projekta realizētājs: SIA “Story Hub”
Projekta sadarbības partneri: SIA “Kalvestudija”, SIA “Overly”, SIA “VPT Grupa”