18. novembris. Rīga. Ir triumfāli beigusies Latvijas dzimšanas dienas dižuguņošana, bet negribas iet mājās. Tajā vakarā vēl ilgi pēc uguņošanas beigām Rīga turpinās svinēt jubilāres Latvijas lielos svētkus, un LNSO rīkotajos kamermūzikas koncertos Vecrīgas baznīcās un koncertzālēs tiks sirsnīgi gaidīti visi, kas vēlēsies brīdi nošķirties no ļaužu pārpilnajām ielām, lai filharmoniskā klusumā un mājīgā gaisotnē baudītu skaistu mūziku vislabāko atskaņotājmākslinieku sniegumā.

Koncertos skanēs galvenokārt dažādu laikmetu latviešu komponistu mūzika, taču daudzās programmās ir arī pa kādam svešzemniekam, kuru skaitā ir igauņu ģēnijs Arvo Perts un romantisma meistari Johanness Brāmss, Antonīns Dvoržāks, Rihards Štrauss.

Koncertsajūtu neikdienišķu vērtīs mākslinieku Ievas Jurjānes un Mārtiņa Feldmaņa krāsu un gaismu scenogrāfija.

BAZNĪCĀS

Rīgas Domā dziedās soprāns Gunta Gelgote, spēlēs trompetists Jānis Porietis, ērģelniece Ligita Sneibe un “DD orķestris” diriģenta Jāņa Liepiņa vadībā.

Pēterbaznīcas velvēs uzstāsies sitaminstrumentālistu kvintets Perpetuum ritmico.

Jāņa baznīcā muzicēs vijolnieks Raimonds Ozols, ērģelniece Liene Andreta Kalnciema un vokālais ansamblis Anima solla.

Reformātu baznīcā Latvijas Nacionālās operas solists Rihards Millers dziedās populāras, sirsnīgas solodziesmas, un kopā ar viņu būs pianistes Agneses Egliņas pulcēti lieliski instrumentālisti.

Anglikāņu baznīcā uzstāsies vijolniece Ilze Kirsanova, dziedātāja Irma Pavāre un ērģelnieks Jānis Karpovičs.

Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā muzicēs dziedātāja Evija Martinsone, flautiste Ilze Urbāne, altiste Jevgenija Gorbunova un ērģelniece Jolanta Barinska.

KONCERTZĀLĒS

Lielās ģildes Minsteres zālē satiksim klasisku kameransambli – LNSO stīgu kvartetu, kura programmā nākošā gada lieljubilāra Tālivalda Ķeniņa mūzika.

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē spēlēs spožs draugu ansamblis – klavierkvartets RIX un spožā flautiste Dita Krenberga.

Zirgu ielas koncertzālē piecu daudzkrāsainu meditāciju programmu sniegs trio NYX.