MĪNOTAURS

Vieta: Spīķeru koncertzāle

“Mīnotaurs” ir skaņas un gaismas projekts, kas skatāms gan izstādes gan izrādes formā. “Mīnotaurs” ir Ginta Gabrāna un Voldemāra Johansona radīta vide Spīķeru koncertzālē, kuru apdzīvos skaņu tēlnieka
Voldemāra Johansona un komponista Ģirta Biša mūzika. Projekta veidotāji iedvesmojošies no antīkās kultūras telpas un mīta galveno varoņu Dedala, Mīnotaura un Ariadnes raksturu un attiecību arhetipiem, mazāk svarīgs ir mīta pārstāsts.

Ginta Gabrāna veidotie skatuves vizuālie tēli atradīsies krēslas zonā starp sakārtotību un haosu, starp redzamo un neredzamo. Voldemāra Johansona ziņā būs telpiskas rezonējošas struktūras: telpā izvietoti dažādu formu metāla objekti ar konkrētu tilpumu un izmēru proporcijām, kas aprēķinātas tā, lai
to rezonanses veidotu skaņas ar noteiktu augstumu.

Gaismu un skaņas instalācija “Mīnotaurs” bez maksas aplūkojama Spīķeru koncertzālē 18., 19. novembrī no 18:00-23:00 un 20., 21.novembrī no 19:00-23:00.

20. un 21. novembrī plkst. 16:00 un 18:00 notiks izrādes “Mīnotaurs”, kurās piedalīsies Latvijas Radio kora grupa un diriģents Kaspars Putniņš. Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un stundu pirms izrādes Spīķeru koncertzālē, biļešu cena Ls 5 – 7.

Projekta idejas autori: Latvijas Radio koris, diriģents Kaspars Putniņš
Projekta realizētāji: Gints Gabrāns, Voldemārs Johansons, Ģirts Bišs
Projekta producents: VSIA „Latvijas Koncerti”
Sadarbības partneris: Rīgas dome
Projekta finansētāji: Valsts Kultūrkapitāla fonds, VSIA „Latvijas Koncerti”, Rīgas Dome