Ministru kabineta ēka festivālā „Staro Rīga” vēstīs Latvijas ģerboņa stāstu

Latvijas valsts ģerbonis šogad būs galvenajā lomā Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projektā festivālā „Staro Rīga 2014”. Ar 3D animācijas palīdzību tiks izstāstīta gan nacionālā simbola veidošanās vēsture, gan tā elementu nozīme.

Elita Dreimane, Valsts kancelejas direktore: „No hronikām līdz pat mūsdienu mācību grāmatām stāsts par karmīnsarkanās un baltās krāsas saderību, kā arī Si bemol mažorā tērptie vārdi „Dievs, svētī Latviju” kļuvuši par mūsu valsts nacionālajiem simboliem. Taču ir vēl arī trešais simbols – noslēpumaināks, taču tikpat nozīmīgs kā abi pārējie – Latvijas valsts ģerbonis. Tas vēsturiski veidots, lai apvienotu latviešu tautu, bet ir nepelnīti piemirsts un ikdienā maz lietots. Tāpēc Ministru kabinets, turpinot pirms četriem gadiem noteikto stratēģiju gaismas festivāla projektos vēstīt par valstiskām vērtībām, šogad stāstīs Latvijas ģerboņa stāstu.”

Par Latvijas valsts ģerboni mūsdienu literatūrā maz rakstīts. Pieejamā informācija ir skopa un nepilnīga. Arī Latvijas okupācijas laiks to nav saudzējis. Tāpēc, veidojot valdības nama izgaismošanas projektu, Valsts kanceleja kopā ar heraldikas ekspertiem centusies kopā salikt vēsturiskus un plašai sabiedrībai nezināmus faktus, lai izveidotu vienkāršu un cilvēcisku stāstījumu par Latvijas ģerboni.

Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projekta īstenošanā aicinām iesaistīties arī iedzīvotājus. No 10. Līdz 14.novembrim Valsts kanceleja sociālā tīkla „Twitter” kontā @Brivibas36 rīkos konkursu, kurā ikviens varēs pārbaudīt savas zināšanas par Latvijas valsts ģerboni. Uzvarētājiem paredzētas arī latviskas pārsteigumu balvas.

Izgaismošanas projekta atbalstītāji šogad ir SIA „LDz Cargo” un SIA „Lattelecom”, kas apliecinājuši nepieciešamību veidot projektus sabiedrībai par valstiskām vērtībām.

Valsts kanceleja ar valdības nama izgaismošanas projektiem gaismas festivālā „Staro Rīga” piedalās jau ceturto gadu. Iepriekšējos trīs gados īstenoti projekti par Latvijas valsts karogu(2011), par mūsu valsts izcilākajām personībām (2012) un par brīvību un tās izpausmēm (2013). Gaismas festivāls šogad notiks piecus dienas – no 14. līdz 18.novembrim katru vakaru plkst. 18:00 – 23:00.