Melnā zvaigzne

18.11.2021. - 09.01.2022.

Adrese: Viesturdārzs

Gaismas instalācija

Gaismas instalācija “Melnā zvaigzne” ir pretmets. Diennakts gaišajā laikā, kad spīd saule un visapkārt ir kņada, Melnā zvaigzne ir mierīga, tā slēpjas starp apkārt esošā parka tumšajiem koku stumbriem. Savukārt, iestājoties tumsai, tā atdzīvojas, spīd un skan. Melno zvaigzni Tu ieraudzīsi tuvojoties parkam. Tomēr pienāc tai tuvāk un sajūti, kā tas ir “sasniegt zvaigznes’!

Gaismas instalācijas autori Didzis Jaunzems un Viktors Keino ar saviem darbiem guvuši atzinību gan Latvijā, gan ārvalstīs. Arhitekts un scenogrāfs Didzis Jaunzems veidojis scenogrāfiju Latvijas simtgades uzvedumam “Abas malas”, projektam “Dabas koncertzāle”, sadarbojas ar poļu režisoru Kristianu Ladu, veidojot operu jauniestudējumus dažādos Eiropas teātros, kā arī regulāri veido vides instalācijas. Veidojis dizainu starptautiskās izstādes “EXPO 2020” Latvijas paviljonam.

Multimediju mākslinieks Viktors Keino uzkrājis ilgadēju pieredzi lielizmēra instalāciju veidošanā. Bijis gan vairāku festivāla “Staro Rīga” objektu autors, gan veidojis multimedijus dažādiem uzvedumiem un koncertiem. “Melnās zvaigznes” stari Viktora Keino izpildījumā kļūs par lielizmēra programmējamu ekrānu, kas sinhronizēts ar kosmisku skaņas celiņu.

Producenti “Story Hub” ir interaktīvu un multimediju projektu īstenotāji. Veidojuši gan vairākus festivāla objektus, piemēram, “Bikibuka piedzīvojums” un “Pieskaries savām bailēm” 2019. gadā, kā arī strādājuši pie dažādu izstāžu, pasākumu un iestudējumu īstenošanas.

 

http://www.dja.lv
www.storyhub.lv
https://www.facebook.com/storyhublatvia

 

Projekta idejas autors: DJA – Didzis Jaunzems, Ksenia Sapega, Helēna Laura Bindemane
Gaismas instalācija: Viktors Keino
Projekta realizētājs: STORY HUB
Projekta sadarbības partneri: IXI ART, Metalprojekts, Gaisma 8
Projekta līdzfinansējums no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta projektu konkursa līdzekļiem