MĀRAS MIELASTS

Centrāltirgus, starp Piena un Gastronomijas paviljoniem

“Māras mielasts” ir video/skaņas instalācija, kuras pamatā ir iepriekš sagatavotas vizualizācijas, kas apvienotas ar uz vietas radītām skaņu ainavām. Māra rada iespēju vērot “Māras mielastu”, kas “pagatavots” no tirgū sastopamajiem Latvijas augļiem un dārzeņiem. Mūsu zemes auglība, mūžīgs Māras mielasts, ir mūsu patiesais izdzīvošanas komplekts, bez kura dzīvība nebūtu iespējama. Ikviens ir aicināts uz Māras mielastu, mūsu zemes auglības aizgādne vēlas savā mielastā atgādināt, ka auglība gan ir dāvana mūsu zemei, gan daudzu „neredzamu”, bieži vien ēnā palikušu cilvēku darbs – iesaistīšanās auglības enerģijas transformācijās.
Tirgus ir dzīvs krustpunkts, kur Māra klāj galdus, vieta kurā pilsētnieki mācās pazīt savu zemi. Tirgošanās nav vēl aizstāta ar iepirkšanos, komunikācija un ilgstošas tirgus attiecības starp pārdevēju un pircēju veido katram savu Latvijas garšu. Cilvēku murdoņā neviena nepamanīti pilsētā ienāk gan Latvijas, gan pavisam eksotiski dārzi, tie noliecas uz galdiem un mielasts var sākties, klusumam nav vietas.

Projekta idejas autori: Gatis Krievāns, Roberts Simsons
Projekta realizētājs: Gatis Krievāns, Roberts Simsons
Projekta finansētājs: Rīgas dome
Projekta sadarbības partneri: PB.LV, kultūras telpa/ēdinātava “371”, Mārtiņš Enģelis, Matīss Repsis, Rīgas Centrāltirgus, Atis Ķenģis, Platons Buravickis