Mākslai vajag telpu ar krāšņu gaismas izrādi izgreznos Latvijas galvaspilsētu Rīgu valsts proklamēšanas gadadienā!

Fonds “Mākslai vajag telpu” ar prieku un lepnumu aicina visus Rīgas iedzīvotājus un tās viesus kļūt par krāšņas un valstiski nozīmīgas interaktīvās gaismas instalācijas, kas pasākuma “Staro Rīga 2014” ietvaros (no 14. līdz 18.novembrim) tiks projicēta uz RTU ēkas Kaļķu ielā 1, aculieciniekiem!

Instalācijas autori ir talantīgie un pieredzes bagātie mākslinieki Indriķis Ģelzis un Wickiss (Viktors Keino), kuru sadarbības rezultātā ir tapis grandiozs, kā arī vizuāli un emocionāli iespaidīgs RTU ēkas izgaismošanas 3D šovs. Šova laikā ikviens festivāla apmeklētājs, kas ir parakstījis deklarāciju par Laikmetīgās mākslas muzeja izveidi, varēs ieraudzīt savu vārdu projicētu uz RTU ēkas sienas, kā arī – visi interesenti gūs unikālu iespēju tepat uz vietas Rīgā apskatīt pasaulē zināmākos laikmetīgās mākslas muzejus. Mākslinieki gaismas instalācijas skatītājiem piedāvās ielūkoties arī ne tik tālā nākotnē, kad Latvija svinēs savas pastāvēšanas simtgadi, dāvanā saņemot pati savu Laikmetīgās mākslas muzeju.

Gaismas šovs ir daļa no fonda “Mākslai vajag telpu” veidotās intriģējošas publiskās mākslas sērijas, kas paredzēta, lai pievērstu uzmanību laikmetīgajai mākslai, popularizētu Latvijas mākslu un iedvesmotu sabiedrību sarunām par Latvijas laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību. Krāšņā šova mērķis ir ne tikai iepriecināt un pārsteigt Rīgas iedzīvotājus un viesus ar greznu, interaktīvu 3D gaismas instalāciju, bet arī likt apstāties, iedziļināties un padomāt.

Fonda “Mākslai vajag telpu” valdes locekle Katrīna Leiškalne uzsver: “Gaismas instalācija ir veidota ne tikai kā iespaidīga un krāšņa dāvana Latvijas Republikai tās proklamēšanas gadadienā, bet arī – kā pateicība visiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir snieguši savu artavu Laikmetīgās mākslas muzeja idejas attīstībā un realizācijā. Visi kopā mēs esam apliecinājuši, ka mākslas un kultūras vērtības ir neatņemama mūsu valsts nacionālās identitātes daļa, un atbildīgos brīžos esam gatavi aktīvi rīkoties, lai mūsu kultūras mantojums tiktu apkopots un saglabāts nākamajām paaudzēm. Tāpēc fonda “Mākslai vajag telpu” vārdā, “Staro Rīga 2014” pasākuma ietvaros, aicinu sanākt mūs visus kopā, lai nosvinētu un izbaudītu pirmos sava darba augļus!”

“Staro Rīga” ir gaismas festivāls, kas ik gadu novembrī notiek Rīgā. Pasākums ilgst vairākas dienas, tradicionāli rotājot galvaspilsētu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas svinību laikā.  “Staro Rīga” norisinās kopš 2008. gada, un ik gadu pulcē vairāk kā 100 tūkstošus interesentu.

Mākslas projekta finansiālie atbalstītāji ir vietējie uzņēmēji, kas labprāt atsaucās aicinājumam sniegt savu ieguldījumu ne tikai Latvijas galvaspilsētas izdaiļošanā, bet arī valsts ilgtermiņa attīstības veicināšanā.

„Mākslai vajag telpu” vēlas teikt paldies Dinai un Jānim Zuzāniem, Didzim Putiniņam, SIA “East West Transit” valdes priekšsēdētājam Ivo Vasiļevskim, SIA “DAUTKOM TV“ valdes priekšsēdētājai Jeļenai Pankevičai, aģentūras  “ MEDUZA”  direktorei Dacei Ozozlai , SIA “Pata AB” valdes priekšsēdētājam Uldim Mierkalnam un biedrībai “Ascendum“.