2

Lūdzu, galdiņu pie loga! La Belle Bohème

Aspazijas bulvāris 22

Radio sāka raidīt tikai 1925. gada 1. novembrī, kad atklāja Latvijas Radiofonu. Turklāt radio aparātu nevarēja nopirkt kurš katrs. Tolaik modē ir tikties kafejnīcās un citās izklaides vietās – kur uzzināt jaunumus un pārrunāt skandālus. Tur līdzās dīkdieņiem un pasīviem dzīves baudītājiem laiku pavadīja daudz talantīgu un radošu cilvēku, kuri diskutējuši par mākslu, satikuši domubiedrus un arī cerējuši gūt kādu pasūtījumu un darba piedāvājumu. Vecākā paaudze šādas tikšanās kafetērijās uzskatīja par amorālām un nekam nederīgām nodarbēm, uztraucoties par jaunatnes samaitātību un vieglprātību, kas noteikti novedīšot pie nelaba gala.

Animācijas tehnikā veidots stāsts, kura centrā – Rīga 20.-30. gados.

Sešās epizodēs ieskicēsim Rīgas tā laika bohēmu – populārākās izklaides vietas, modi, tendences un iespējams ieraudzīsim jaunos māksliniekus – Kārli Padegu, Niklāvu Strunki, Valdemāru Toni, Romānu Sutu, Aleksandru Beļcova un dzejnieku Aleksandru Čaku.

Latvijas nākamos dižgarus mēs sastapsim Rīgas populārākajās izklaides vietās – Cafe de l’Opera, Salamonska cirkā grieķu – romiešu cīņu čempionātā, Mākslinieku salonā, hipodromā, loto klubā, kā arī leģendārajā Preses ballē.

Projekta idejas autori: Guntis Ērglis-Lācis, Austra Hauks, Mārcis Loķis
Projekt realizētāji: “Ideju Institūts”, Austra Hauks, Mārcis Loķis
Projekta sadarbības partneri: Grand Hotel Kempinski Riga, UNTITLED pasākums
Projekta finansētājs: Rīgas Dome