63.

LATVIJAS KAROGA STĀSTS

Projekta nosaukums: LATVIJAS KAROGA STĀSTS

Norises vieta: Rīga, Brīvības bulvāris 36 (gaismas un video projekcijas uz valdības mājas sienas)

Sarkans, balts, sarkans.. Gar acīm zib vēja purināta krāsu spēle. Latvijas valsts karogs. Tā nav tikai vilnas auduma drēbe, tas ir patriotiskums, valstiskuma apziņa, lepnums, māju sajūta un gabaliņš no sirds. Katram savas emocijas ar Latvijas valsts karogu, vienalga kādu un kur – pavisam mazu, kura siltumu kabatā var sajust, uz vaiga uztrieptu vai milzīgu hokeja tribīnēs.

Ar gaismas spēlēm un video mirkļiem izstāstīsim Latvijas karoga stāstu. Pirmo reizi pacelts 1988.gada rudenī Svētā gara tornī, no gada uz gadu pavadījis valsts svētkus, sildījies maza bērna rokās 11.novembra krastmalā pie Rīgas pils mūra, kas mirgo sveču gaismā. Vai uzvilkts mastā pie ģimenes mājas, devies cilvēka ikdienas gaitās, plīvojis Dziesmu un deju svētku ritmā, turējis īkšķus kopā ar hokeja faniem, bijis kopā ar sportistiem uzvaras brīžos un plīvojis Himalaju virsotnē. Šīs priecīgās emocijas, lepnums par savas valsts karogu un patriotiskums gaismās spēlēsies uz Ministru kabineta ēkas sienas.

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

Projekta idejas autori: Valsts kanceleja

Projekta realizētājs: Valsts kanceleja, VSIA „Latvijas Televīzija”, SIA „Kompānija NA”

Projekta finansētājs: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvalde, Valsts kanceleja, VSIA „Latvijas Televīzija”, SIA „Kompānija NA”, AS „Latvijas Valsts meži”

Projekta sadarbības partneri: VSIA „Latvijas Televīzija”, SIA „Kompānija NA”, AS „Latvijas Valsts meži”

Nobalso par savu mīļāko gaismas festivāla “Staro Rīga” objektu!

ŠĪ OBJEKTA SMS KODS IR: staro63

 

Sūti SMS ar objekta numuru kopā ar kodu staro (piemēram, staro99) uz tālruņa numuru 29606060.

 

– Tele2 un Zelta Zivtiņas klientiem SMS ir bezmaksas, pārējo operatoru klientiem –  pēc sava pakalpojuma sniedzēja SMS cenas

 

– Balsošana sākas 17. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 20. novembrī plkst. 23:00

 

– Visi balsotāji piedalās loterijā, kuras galvenā balva ir Samsung mobilais viedtālrunis.

Par objektu balso arī portālu DELFI speciālajās “Staro Rīga” sadaļā. Balsojums notiks no 17.novembra 18:00 līdz 23.novembra 23:59.
http://kultura.delfi.lv/news/staro-riga/