IZSLUDINĀTA PROJEKTU PIETEIKŠANA “STARO RĪGA 2020”

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) izsludina projektu finansēšanas konkursu gaismas festivālam “Staro Rīga”. 2020. gadā gaismas festivāla norise tiek plānota no 18. – 21. novembrim.

Festivāla tēma ir “GAISMĒNAS”.

Gaismēnas ir izteikts kontrasts starp gaismu un tumsu, kas ietekmē kopējo mākslas darba kompozīciju. Glezniecībā dramatiska, psiholoģiska, efekta padziļināšanai uz atsevišķiem objektiem gaisma krīt no viena, parasti neredzama avota. Ar šo tehniku izcēlās tādi pazīstami mākslinieki, kā Leonardo da Vinči, Karavadžo un Rembrants. Tumsa ir gaismas pretmets – gaismas identitātes apliecinājums. Tumsas un gaismas saspēlē tiek izcelts un izzīmēts viss gaišais, labais, grodāk iezīmējas dziļākā būtība. Piedāvājot gaismas objektus gaismas festivālam “Staro Rīga”, gaismas mākslinieki ir aicināti plašo tēmu traktēt brīvi gan kā gaismas mākslas objektu veidošanas paņēmienu, gan kā objektu satura narratīvu.

Gaismas mākslinieki aicināti pieteikt gaismas objektus jebkurā no daudzveidīgajām gaismas mākslas izpausmes formām, domājot ne tikai par pilsētvidi, bet arī par virtuāliem gaismas objektiem, ko festivāla skatītāji var veidot un pilnveidot arī attālināti, izmantojot dažādas inovatīvas tehnoloģijas. Šī gada “Staro Rīga” ir būtiski mainīta festivāla norises teritorija. Izvēloties objekta izvietojumu, gaismas mākslinieki tiek aicināti domāt decentralizēti, meklējot jaunas, negaidītas objektu izvietošanas vietas ne tikai pilsētas centrālajā daļā un ielas līmenī, kā tas bijis iepriekš. Gaismas festivāls “Staro Rīga” ir radošu risinājumu platforma, kas apvieno dažādus projektus, kuru galvenais mākslinieciskais paņēmiens ir gaismas izmantošana, pielietojot dažādus inovatīvus tehniskus un tehnoloģiskus risinājumus.

Vairāk par konkursa norisi un tēmu ŠEIT.

Projektu pieteikumi jāiesniedz līdz 2020. gada 19.jūnijam plkst. 12.00 Festivāla  Nolikumā noteiktajā kārtībā.

Papildinformācija par konkursu pieejama pa tālruni 67037251.