59

GARĀ GAISMA

Vieta: Arēna Rīga

Vērojot “Garās gaismas” pulsāciju no Arēnas pāri apkārt esošajai pilsētai, katrs var meklēt atbildi uz kādu no jautājumiem – cik gara ir gaisma? vai gaismai ir garums? vai gara gaisma ir redzama? vai garai gaismai ir nozīme? vai gaismas staram ir spēks? cik tālu un cik ātri aizplūst gaismas stari?

Arēna Rīga gaismas festivālā “Staro Rīga” piedalās jau trešo reizi. Kā viena no nozīmīgākajām Latvijas pasākumu norises vietām, Arēna pārvērš arī savu fasādi – reizi gadā – tieši “Staro Rīga” laikā. Iepriekšējos gados Arēna Rīga ir izgaismojusi fasādi ar gaismu projekcijām un iezīmējusi ēkas apjomu uzsverot jumta līniju. Šogad Arēnas ēka kļūst par nosacītu garās gaismas izstarotāju – gaismas sūtni, kas garo gaismu sūta izplatījumā un visapkārt.

Arēna Rīga savu darbību sāka 2006.gadā. Ēkas augstums ir 24 m un garums – 140 m, kopējā platība – 22 568 kvadrātmetri. No atvēršanas brīža līdz 2010.gada 1.novembrim Arēnā ir notikuši 717 pasākumi, kurus kopā ir apmeklējuši 2 783 299 cilvēki. Tuvākajā laikā Arēnā Rīga notiks Mireille Mathieu, Prāta Vētras, Vanessa Mae, Kylie Minogue koncerti, kā arī VEF Eurocup spēles un Rīgas Dinamo KHL regulārā čempionāta spēles.

Projekta idejas autori un realizētāji: UNTITLED productions, Kompānija NA
Projekta finansētājs: Arēna Rīga

Staro RīgaNobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO59 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00