"GAISMAS KAFEJNĪCU" MARŠRUTS

Nodibinājums “Rīgas Tūrisma attīstības birojs” (RTAB) sadarbībā ar gaismas festivāla “Staro Rīga” piedāvā “Gaismas kafejnīcu” maršrutu – pastaigu maršrutu, kas, sākot ar gaismas festivālu līdz pat 2011. gada 1. martam, aicinās Rīgas iedzīvotājus un viesus apmeklēt kafejnīcas un restorānus.

Gaismas festivāls “Staro Rīga” ir vairāku dienu pilsētvides objektu izstāde, kurā, izmantojot mūsdienu gaismas un video tehnoloģijas, ar izgaismojuma palīdzību tiek pārvērsta Rīgas ainava. Izstādes objekti var būt ēkas, laukumi, tilti, pieminekļi un dažādas citas vietas pilsētvidē. Tie ir aplūkojami gan tuvumā, gan no attāluma pilsētas ainavu kontekstā. Objektus var papildināt performances, muzikālas un teatrālas norises pilsētvidē, kā arī iespējama un vēlama ir skatītāju interaktīva iesaistīšana. Gaismas Festivāls “Staro Rīga” 2011. gadā notiks no 17. līdz 20. novembrim.

“Teātra bāra restorāns” , Lāčplēša iela 25, “Jaunā Rīgas teātra” pagalms
gaismas instalācija “Mūžīgais klients”
Jaunā Rīgas teātra pagalmā uz Teātra bāra restorāna terases novietots restorāna galdiņš pie kura sēž vientuļš mūžīgais klients, kas nekad nepamet savu vietu. Galda, krēsla un manekena kontūras iezīmētas ar luminiscējošām krāsām ko atstaro ultravioletā gaisma.

Bārs “I Love You “, Aldaru iela 9
gaismas instalācija “At the Indie Disco”
“I Love You” bārs ir muzikāla izklaides vieta, kurai arī ir sava “disco bumba”, bet ar to izklaidē skatītāju uz ielas, izgaismojot tā, lai šie atspīdumi rotaļātos uz māju fasāžu tumšākajām daļām, padarot pilsētu izklaidējošāku un rotaļīgāku. “At the Indie Disco” ir angļu grupas “Divine Comedy” dziesmas nosaukums, kas raksturo pašu bāru un gaismas projektu.

Restorāns/bārs “Dorian Gray”, Mazā muzeja iela 1-1
gaismas objektu ansamblis “Adminis”
Strādājot pie šī projekta, mākslinieks analizējis tādus jēdzienus kā “brīvība” un “telpa”, pārcilājot terminus “harmonija”, “simboze”, “komutators”.

Zivju restorāns “Le Dome”, Miesnieku iela 4
gaismas instalācija “Reiz jūras krastā…”
Ēkas fasāde ir apvilkta ar tīklu kurā saķertie fliteri un spīguļi mirdz un vizuļo no visām apkārt esošajām gaismām , radot ilūziju par jūras krastu mēness gaismā.

Kafejnīca “TAKA”, Miera iela 10
gaismas instalācija “Putenis”
“Staro Rīga” ietvaros kafejnīcas “TAKA” skatlogos snigs mirdzošs putenis, kurš radīs pasaku pilsētā.

Viesnīca “Konventa sēta” Kalēju iela 9/11
gaismas instalācija “Staro Raibais balodis”
Izgaismota ēkas fasāde pamīšus krāsu un gaismas spēlēm viesnīcas “Konventa sēta” ieejas arkā un restorāna “Raibais balodis” ieejā.

“Coco Loco”, Pēterbaznīcas iela 17
interaktīva gaismas projekcija
Gaismas ķermeņu performance, kurā apmeklētāji nesteidzīgā pastaigā pa Vecrīgas bruģi var atklāt sev negaidīti izgaismotu jautri krāsainās gaismās Jamaikas bāra – restorāna “CocoLoco” fasādi, gan ieraudzīt šo gaismu atspulgus Pēterbaznīcas logos un vitrāžās. Apmeklētājiem visā projekta garumā tiek piedāvāta iespēja nobaudīt Jamaikas karstvīnu pagatavotu no baltvīna, garšvielām un džindžera.

Grāmatu veikals, kafejnīca, lasītava “Pie Humberta”, Berga Bazāra, Marijas iela 13. k.2
video animācija “Apgaismība”
“Pie Humberta” grāmatnīcas skatlogos izvietotajos ekrānos garāmgājējus uzrunās dižu rakstnieku, dzejnieku un literātu atziņas, dzīves fakti un citāti, tiks rādīti arī dokumentāli videosižeti no dažādu pasaulslavenu rakstnieku intervijām, dzejas lasījumiem un fragmenti no dokumentālām filmām.

=========================================

“Teātra bāra restorāns”, Lāčplēša iela 25, “Jaunā Rīgas teātra” pagalms
P, O, T, C, P, S, Sv: 11:00 – 23:30

Teātra Bāra restorāns ir kā Rīgas kultūras dzīves spogulis, jo šeit labprāt pulcējas aktieri, mākslinieki, žurnālisti, un inteliģence. Draudzīga atmosfēra un mājīgs interjers, kurā savienots modernais minimālisms un dekadences greznība. Ēdienkarte piedāvā maltīti jebkurai gaumei – veģetārie ēdieni, plašs zupu klāsts.

Bārs “I Love You”, Aldaru iela 9
P, O, T: 16:00 – 00…
C, P, S: 16:00 – 01:00
Sv: SLĒGTS

Vieta , kur savu mīļāko mūziku atskaņo labākie vietējie dīdžeji . “I Love You” īpaši iecīnījuši mūziķi , gadu gaitā milzīgas ballītes bārā noturējuši “Kings of Conveniece”, “Mum, Sigur Ros”. Vieta tiem , kas meklē alternatīvu Vecrīgas ierastajam popmūzikas troksnim!

Restorāns/bārs “Dorian Gray”, Mazā muzeja iela 1-1
P, O, T, C, P, S, Sv: 12:00 – 01:00

Mini restorāna / bāra “Dorian Gray” iecere ir ienest jaunas tendences Rīgas bāru/ restorānu kultūrā. Kā dažas no iecerēm var minēt modes un mākslas pasākumu “Fasion in bar” un pasākumu kino mīļiem otrdienu vakaros “Cinema Brunch”. Restorāna ēdienkarte “Dorian Gray ” viesus pārsteigs ar vēl nebaudītiem garšu salikumiem, pašmāju produktu atraktivitāti kā arī ar Eiropas virtuves pamatvērtībām. Restorāna šefpavāres īpašais piedāvājums gaismas festivāla viesiem – “Staro Rīga” (otrais ēdiens +deserts +glāze vīna) 7,00 Ls, Dorian Gray karstais dzēriens “Alan Kampbel” 2,50 Ls

Zivju restorāns “Le Dome”, Miesnieku iela 4
P, O, T, C, P, S, Sv: 07:00 – 23:00

Zivju restorāns piedāvā gardu Baltijas zivju izlasi, kas tiek pagatavota pēc šefpavāra Aleksa Žiļuka īpašajām receptēm! Protams, šefpavārs vienmēr domā arī par gaļas cienītajiem un veģetāriešiem. Tas ir restorāns ar raksturu – no rītiem enerģijas pilns, pa dienu biznesa idejām bagāts, bet vakaros romantisks un viegls !

Kafejnīca “TAKA”, Miera iela 10
P, O, T, C, P: 16:00 – 01:00
S: 14:00 – 01:00
Sv: SLĒGTS

“TAKA” – vieta gastronomiskam un kulturālam baudījumam. Līdzās gardiem, veģetāriem ēdieniem ir iespēja baudīt dzejiskus notikumus, instrumentālus koncertus teatrālas performances, izstādes un audiovizuālas uzstāšanās. Īpašais piedāvājums – pašmāju ābolu karstvīns.

Viesnīca “Konventa sēta”, Kalēju iela 9/11
P, O, T, C, P, S, Sv: 12:00 – 22:00

“Konventa sēta” viesnīcu ēku komplekss, tūrisma objekts. Vienā no ēkām ir izvietots restorāns “Raibais Balodis”

“Coco Loco”, Pēterbaznīcas iela 17
P, O, T, C, P, S, Sv: 11:00 – 05:00

Jamaikas bārs, restorāns un naktsklubs “Coco Loco” visiem apmeklētajiem dod iespēju nobaudīt Jamaikas saules gaišumu tepat – Vecrīgā, pie Pēterbaznīcas. Jamaikas bārs- restorāns savas durvis ver vaļā 11.00 un strādā līdz 22, kad ierodas Dj-i, kuri pārvērš mājīgo “CocoLoco” telpu abus stāvus par naktsklubu un līdz rīta gaismai izklaidē apmeklētājus ar regeju, funk, ska, balkāniem un citu stilu mūziku.

Grāmatu veikals, kafejnīca, lasītava “Pie Humberta”, Berga Bazārs, Marijas iela 13 k.2
P,O,T.C: 11:00 – 22:00
P,S: 11:00 – 01:00
Sv: 12:00 – 17:00

“Pie Humberta” ir grāmatu veikals, lasītava un bufete. Veidojot “Humbertu” esam mēģinājuši radīt vietu, kurā mēs paši justos labi un, lai grāmatas, lasīšanu un visu ap to, padarītu pieejamāku, tveramāku un patīkamāku, lai veidotu interešu biedrus un vairotu lasīšanas prieku labā kompānijā.