Gaismas festivāla “Staro Rīga” objekts – “Pieskaries savām bailēm”

Šogad gaismas festivālā “Staro Rīga” mākslinieks Miķelis Fišers kopā ar multimediju režisoru Māri Kalvi un skaņu režisoru Ernestu Ansonu aicina pieskarties savām bailēm. Objekts “Pieskaries savām bailēm” būs apskatāms uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja fasādes parka pusē no 15. līdz l8. novembrim, plkst. 17.00 – 23.00.

Objekta idejas pamatā ir mākslinieka Miķeļa Fišera mākslas darbi un tajos aktualizētās tēmas. Mākslinieka formas un vēstījuma skaidrība izaicina apšaubīt “vispārzināmo”, atgādinot, ka skaidrība par pasauli nav prece, ko laiski izbaudīt, bet gan prakse, kas ikdienā jāpilnveido un dažreiz pat jāapgūst no jauna. Darbos izteiktas bažas par cilvēci un tās attīstību, apšaubot, vai vispār šāda attīstība eksistē. Iespējams, ka pasaules gals ir pavisam loģisks šīs absurdās realitātes un cilvēku rīcības iznākums.

Lielformāta ēkas fasādes video projekcija (mapping), kurā iedzīvināti Miķeļa Fišera mākslas darbi, tiks papildināta ar interaktīvu pieredzi. Ikviens objekta apmeklētājs varēs līdzdarboties šausminošajās ainās, kurās līdzās cilvēkiem piedalās un galveno lomu spēlē pārpasaulīgas būtnes un tēli, kas, no vienas puses, darbojas absurdā pasaulē un situācijās, bet, no otras puses, palīdz izcelt problēmas būtību – cilvēku pastarpināto un brīžiem divkosīgo attieksmi un rīcību, kas mijas ar eksistenciāliem meliem gan sev, gan apkārtējiem. Objektā būs apskatāmi septiņi mākslinieka darbi, kas dzīvos savu dzīvi ar 3D animācijas palīdzību.

“Mēs vēlamies radīt to sajūtu, ka cilvēkam niez nagi pieskarties kam tādam, kas pēc savas būtības ir šausminošs, biedējošs, pretīgs, bet tu gribi to ainu redzēt vēl un vēl, atkārtot, spēlēties ar to momentu un ietekmēt tā norisi. Mēs ceram, ka tas cilvēkiem liks domāt par viņu pašu dabu, paradumiem, zemapziņu un tās radītajām sekām, kuras mēs redzam lielajos procesos, kas ietekmē pasauli, vidi un sabiedrību kopumā,” stāsta multimediju režisors Māris Kalve.

Projekta realizētājs SIA “Story Hub” (producentes Elizabete Palasiosa un Marta Kontiņa). Objekts tapis, pateicoties Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstam.