ES ĻOTI GRIBĒTU ATGRIEZTIES MĀJĀS

(UN LAI TĀ BŪTU ATGRIEŠANĀS TUR, KUR ESI TU)

Vieta: Laukums pie RTU studentu viesnīcas Ķīpsalā, Āzenes iela 22 un 22a

Projekta norises laiks:
21.11. no 20:00 līdz 20:15
21.11. no 21:00 līdz 21.15

Uz robežas starp aktīvo Rīgas centru un kluso Pārdaugavu, paslēpusies starp smalko Islandes viesnīcu un trokšņaino Olimpiju stāv majestātiska celtne, agrāk saukta par RTU kojām, tagad – par studentu viesnīcu. 10 stāvi, 246 dzīvokļi un ap 500 iedzīvotāju… Kopā ar itāļu mākslinieci Annu Rispoli viņi pārvērtīs ēku mirdzošā dzīvā būtnē, uzceļot pieminekli mājas dzīvei un ikdienai. Uz 15 minūtēm studenti mainīs savus ikdienišķos ieradumus un ieslēgs gaismu nevis tāpēc, ka ir atgriezušies mājās, bet gan – lai raidītu signālu ārpasaulei.

Ēkas logi un aiz tiem mītošie jaunieši mūzikas ritmā veidos gaismas rakstus, paužot vēstījumu par to, ko viņiem nozīmē mājas. Šinī brīdī pilsēta kļūs par skatītāju, bet mājas iedzīvotāji – par izrādes liesmojošo centru.
Itāļu mākslinieces Annas Rispoli vizuālo darbu un performanču centrā ir publiskās telpas un privātās teritorijas attiecības. Māksliniece darbojas kolektīvā ZimmerFrei, kas ar dažādu formālo izteiksmes līdzekļu starpniecību pēta reālo un iedomāto vidi, kurā garīgais un fiziskais kļūst par vienotu cilvēka pieredzes liecinieku. Grupa ir piedalījusies Venēcijas biennālē, Manifesta07 un festivālā Theater der Welt.

Mājas gaismu izrāde Ķīpsalā notiks tikai divas reizes, 21. novembra vakarā. Nenokavējiet!

Projekta idejas autors: Anna Rispoli (Brisele)
Projekta realizētāji: Anna Rispoli, RTU studenti – RTU studentu viesnīcas iedzīvotāji
Projekta producents: Latvijas Jaunā teātra institūts
Sadarbības partneri: ZimmerFrei, radio NABA, Rīgas Tehniskā universitāte un RTU Studentu viesnīcu daļa, RTU Studentu parlaments, ES programma „Kultūra 2007-2013”

Staro RīgaStaro RīgaStaro RīgaStaro Rīga