EIROPAS KULTŪRAS GALVASPILSĒTĀ GADĀ PĀRTAPS GAISMAS FESTIVĀLS „STARO RĪGA 2014″

Gaismas festivāls „Staro Rīga” Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā piedzīvos pozitīvu „force majeure”. Tas mainīsies – no gaismas, video objektu un instalāciju pasākuma, kāds tas bija iepriekšējos gados, „Staro Rīga 2014” kļūs par platformu starptautiskiem un nacionāliem multmediāliem gaismas un tehnoloģiju mākslas projektiem. Galvenie festivāla objekti būs starptautiski atzītas un īpaši festivālam veidotas videoinstalācijas, projekcijas, mapping un gaismu instalāciju objekti.

2014.gadā gaismas festivāls „Staro Rīga” rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs piecu vakaru garumā – no 14. Līdz 18.novembrim.

Sadarbojoties ar lielākajiem pasaules gaismu festivāliem „Staro Rīga 2014” iesaistīsies mākslinieku mobilitātes programmās un tumšajās novembra dienās pārvērtīs Rīgu krāsainā gaismas un video instalāciju pasaulē. „Staro Rīga 2014” notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas tematiskās līnijas „Rīgas karnevāls” ietvaros, tādēļ arī festivāla tēma šogad būs – Rīgas karnevāls.

Festivāla objektus atlasīs festivāla kuratori un nodibinājuma Rīga 2014 mākslinieciskā padome, festivāla objektu skaits kļūs mazāks, taču katrs no tiem būs īpašs piedzīvojums festivāla apmeklētājiem. Šobrīd plānots, ka savus urbānos mākslas projektus pilsētvidē veidos labākie Latvijas un zināmākie pasaules gaismas un video instalāciju mākslinieki un radošās grupas. Festivāls iekļausies starptautiskajā apritē ar augstvērtīgiem un starptautiski atzītiem gaismu objektiem. Vairāki ārvalstu objekti Rīgas festivālā piedzīvos pasaules pirmizrādes, Rīgā tiks izstādīti arī pasaules lielākajos gaismas festivālos demonstrētie darbi no Eiropas un citām pasaules daļām.

Nodibinājums Rīga 2014 aicina atbalstītājus palīdzēt veidot plašāku gaismas festivāla programmu, atbalstot kuratoru izvēlēto darbu demonstrēšanu Rīgā – Eiropas kultūras galvaspilsētā.

2014.gadā gaismas festivāls „Staro Rīga 2014” uzsāks jaunu līdzdalības programmu „Iekrāso savu Rīgu” – aicinot ikvienu – gan uzņēmumus, gan iedzīvotājus izkrāsot tumšajā laikā Latvijas galvaspilsētu, veidojot krāsainas instalācijas pilsētas namu logos. Izmantojot dažādas tehnikas – krāsas, krāsainas līmplēves, krāsainas lampu spuldzes, neonu, LED spuldzītes, prožektorus un citus materiālus, rīdzinieki tiks aicināti festivāla laikā izkrāsot savas mājas un darba vietas, lai svētku noskaņojums parādītos visā pilsētā. Sīkāka informācija par šo akciju no 23.oktobra būs pieejama mājaslapā www.staroriga.lv.