11

CEĻĀ UZ GAISMU

Vieta: Republikas laukums 2a

Labirints ir viens no cilvēces arhetipiem. Senākiem akmenī izgrebtie, no velēnu vaļņiem vai akmeņiem veidotie labirinti ir vairākus tūkstošus gadus veci un sastopami daudzās pasaules daļās. Antīkajā kultūrā visplašāk pazīstami ir labirinti Ēģiptes piramīdās un Mīnoja pilī Krētas salā.

Kompānijas NA gaismotājs Ivars Vācers piedāvā savu versiju “gaismas labirintam” – vides spēlei meklējot ceļu uz gaismu.

Metāla konstrukcijas ar viegliem sienu paneļiem izveido labirintu ar 4 ieejām un vienu izeju centrā augstākā līmenī, kur dažādu krāsu lukturi it kā cenšas rādīt ceļu uz izeju, bet pareizais ceļš jāmeklē gājējam pašam balstoties uz savu intuīciju. Vai šis gaismu labirints būs vienkāršs pārbaudījums – to iespējams noskaidrot tikai izejot šo “gaismas ceļu”.

Objekta “Ceļā uz gaismu” atbalstītājs ir “Citadele banka” un objekts izvietots pie bankas centrālās ēkas. Bankas centrālā ēka atrodas Daugavas krastā, blakus vecpilsētai. Tās vienotais arhitektoniskais un dizaina risinājums organiski savieno pilsētas pagātnes un nākotnes vizuālos siluetus. Ēkas dizaina koncepcijas mērķis ir izveidot līdzsvaru starp četriem cepelīnu angāriem Centrāltirgū Vecrīgas labajā pusē un četriem bankas Citadele biroja blokiem Vecrīgas kreisajā pusē.

Bankas ēka ir viena no modernākajām biroju celtnēm Baltijā, jo jaunākās tehnoloģijas nodrošina ēkas ekonomisku, videi un veselībai draudzīgu uzturēšanu. Šī iemesla dēļ ēka apbalvota arī vairākos konkursos – pasākumā “Rīgas arhitektūras 2010. gada balva” tā saņēmusi arhitektu atzinību, un Rīgas pilsētas galvenais arhitekts Jānis Dripe augstu novērtējis tajā izmantotās tehnoloģijas, detaļas un krāsas. Savukārt Latvijas Būvnieku asociācijas rīkotajā skatē „Gada labākā būve Latvijā 2009” bankas ēka tika atzīta par vienu no labākajām 2009. gada būvēm, ierindojot to 2. vietā nominācijā „Jaunbūve”.

Projekta idejas autors un realizētājs : Kompānija NA
Sadarbības partneris: Citadele Banka
Projekta finansētājs: Rīgas dome

Staro RīgaNobalso par labāko festivāla gaismas objektu!
Ja šis objekts šķiet vislabākais – sūti kodu STARO11 uz tālruņa numuru 1188.
Maksa par īsziņu – parastas īsziņas cena, atbilstoši mobilā operatora noteiktajam tarifam.
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 21. novembrī plkst. 23:00.
vai
Balso portāla DELFI speciālajā “Staro Rīga” ziņu sadaļā
Balsojums sākas 18. novembrī plkst. 18.00 un noslēdzas 25. novembrī plkst. 24.00