7

Atspuulgs


Adrese: Kalēju iela 57

 

Mākslinieciski-tehnoloģiska interaktīva instalācija.

Ja mēs uzdosim sev jautājumu – ko mēs zinām par sevi? – vai mēs spēsim uz to objektīvi atbildēt? Jau izsenis mūs neliek mierā jautājums – kā ārējā pasaule mūs uztver? Mūsu zinātkāre vienmēr ir meklējusi ceļus, kā paplašināt mūsu pašapziņu, uzzināt par sevi jaunu, bieži vien negaidītu informāciju, tādā veidā gūstot jaunas iedvesmas vai vismaz jaunu vielu pārdomām.

Mēs nevaram līdz galam izskaidrot tieksmi skatīties spogulī – tas ir kaut kas intuitīvs, kaut kas, kas nāk no dvēseles dziļumiem. Mēs ne tikai vēlamies noskaidrot, vai mūsu ārējais izskats atbilst vēlamajam, bet arī alkstam ieskatīties sev acīs un uzzināt, kas slēpjas mūsu dvēseles labirintos.

Atspuulgs ir interaktīvs spogulis, kas reflektē cilvēka seju – trīsreiz lielāku un uzreiz trijās dimensijās. Tā ir mākslinieciski-tehnoloģiska interaktīva instalācija, kas ir vērsta uz mūsu apziņas paplašināšanu. Tā dod iespēju cilvēkam iepazīt savas personības jauno  – ceturto dimensiju – to, kura mūsu ikdienas dzīvē ir paslēpta mūsu uztverei. Tā dod mums iespēju ieraudzīt sevi no malas – ne video ierakstā, ne divdimensiju bildē, bet telpiski un kustībā. Šī ir dziļi aizkustinoša pieredze, kas ikvienam sniedz pavisam jaunu intuitīvu informāciju par viņa personības šķautnēm. Atspuulgs ir iekārta, kas parāda, kā mēs redzam pasauli un sevi tajā.

 

Projekta idejas autors: Māris Mortukāns
Projekta realizētājs: Biedrība “Saularts”, Māris Mortukāns, Alisa Kazarina, Edgars Grava, Ronalds Breikšs, Emīls Jansons, Andrejs Puķītis, Anete Ābelniece, Ivans Mihnenoks
Projekta sadarbības partneri: K57, Biedrība “FREE RIGA”, SIA “Terra Kinetica”, SIA “E&H”, Nodibinājums “ATVĒRTĀ DARBNĪCA MAKE RĪGA”, Garage48