AS “Latvenergo” jubilejas krāsās iekrāso administratīvo ēku

Latvenergo koncerna 75. jubilejasgadā administratīvā ēka P. Brieža ielā 12 piedalās Staro Rīga 2014 festivāla akcijā „Rīgas karnevāls”, kuras ietvaros 14. – 18. novembra vakaros būs iespējams vērot Latvenergo 75. jubilejai veltītas gaismu spēles. Katru vakarus ēka izstaros citu nokrāsu, lai priecētu apmeklētājus un iekļautos gaismas festivāla Staro Rīga svētku gaisotnē. Piecus vakarus varēs apskatīt piecās dažādās krāsās izgaismotu Latvenergo ēku.

Gaismas festivāls Staro Rīga 2014 notiek jau septīto gadu, un šogad pilsētu greznos  līdzdalības akcija „Rīgas karnevāls” ar devīzi Iekrāso savu Rīgu, aicinot ikvienu – gan uzņēmumus, gan iedzīvotājus ar gaismu izkrāsot Latvijas galvaspilsētu, veidojot krāsainas gaismas instalācijas pilsētā.

AS „Latvenergo”, atsaucoties šai aktivitātei, kā arī tuvojoties jubilejai decembrī, kādam no enerģijas/elektroenerģijas piesātinātāko darbu autoriem, kas līdzdarbojas akcijā, dāvinās unikālu balvu – fotogrāfiju no UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālā reģistra krātuvēm – Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes no kolekcijas „Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936.–1940.”, kas ir unikāla Eiropas mērogā un Enerģētikas muzeja lepnums.

AS „Latvenergo” jau daudzus gadus piedalās dažādās sabiedrībai nozīmīgās iniciatīvās, kurās galvenais vadmotīvs ir gaisma un enerģija. Šā gada „Positivus” festivālā AS „Latvenergo” jau otro gadu iedvesmoja radošus prātus un organizēja gaismas objektu konkursu, kura tēma bija „Draudzīga enerģija”.

Savukārt 2005. un 2006. gadā atbalstījām nacionāla mēroga projektu – „Izgaismo Latviju”, kura mērķis bija veicināt sakoptas un drošas vides veidošanu valstī. Projekts palīdzēja apzināt kultūrvēsturiskas vietas Latvijā, kurām iespējams piešķirt papildu vērtību ar ārējā izgaismojuma palīdzību un tādējādi veidot sakārtotu vidi.

2005. gadā Vecauces pils Dobeles rajona Aucē ieguva īpašu ārējo apgaismojumu, pils izgaismošanas projektam bija iesniegtas 18 mākslinieku izstrādātas apgaismojuma skices. Izgaismojuma projekta uzvarētājs bija mākslinieks Juris Žukovskis: pēc viņa projekta īpaši tika izceltas Vecauces pils gotiskās torņa daļas. Gaismas stari atveidoja torņu formu debesīs. Izgaismoti tika arī tādi izteiksmīgi pils elementi kā robotās jumta apmales un smailo logu arkas. Pils parkā tika izgaismota mūžzaļo koku – tūju grupa.

Savukārt 2006. gadā AS „Latvenergo” rīkotajā konkursā „Izgaismo Latviju” ārējais izgaismojums tika dāvāts K. Zāles veidotajam Mātes Latvijas tēlam Brāļu kapos, kas veltīts neatkarības cīņās kritušo karavīru piemiņai un ir uzskatāms par vienu no latviešu monumentālās tēlniecības šedevriem. Izcilā tēlnieka Kārļa Zāles darbu – Mātes Latvijas tēlu Brāļu kapos –izgaismoja pēc SIAAMB International Architects&Designers veidotās skices, un tas priecē ikvienu arī šajās svētku dienās.