9.

ĀRPUS-ZEMES IZCELSMES PIEREDZE

Projekta nosaukums: ĀRPUS-ZEMES IZCELSMES PIEREDZE

Norises vieta: Jēkaba laukums

Seno rakstu zīmju starpā ir sastopami simboli saulei, mēnesim, zvaigznēm, dievam. Tie attēlo kosmiskas parādības un dabas procesus, dod iespēju šīs vizuāli krāšņās, sarežģītās, un citādi neattēlojamās dabas parādības stilizēti fiksēt divdimensiju formā, piemēram, seģenes, vai trīsdimensiju formā – puzurī.

Mūsu laikmetā ir pieejamas iespējas, tehnoloģijas un zināšanas šo informāciju un simboliku attēlot savādāk un plašāk, rodot jaunas sakarības un rosinot citādas asociācijas, radot kā estētisku baudījumu tā garīgu pārdzīvojumu, līdz pētniecības jaunatklāsmēm.

Tādējādi šīs instalācijas pamatā ir etnogrāfiskā zīme, kura ir risināta telpiskā formā, digitālā puzurī, kvadrātisku gaismas elementu (pikseļu) kopumā, veidojot sfērisku saules simbolu. No telpiskiem pikseļiem sastāvošais saules simbols ir pacelts virs skatītāju galvām, pretnostatīts debesīm, kā pārdabisks ārpuszemes ķermenis, kas uz brīdi nolaidies cilvēku vidū, lai izgaismotu un vēstītu par mūsu visu kopējo kulturālo pagātni un, iespējams, arī nākotni. Nestu katram mums individuālu un iepriekš neprognozējamu vēsti.

Projekta idejas autors un realizētājs: Krists Pudzens

Projekta finansētājs: Rīgas dome

Projekta sadarbības partneri: SIA „Dizaina un Interjera konsultāciju birojs”

Nobalso par savu mīļāko gaismas festivāla “Staro Rīga” objektu!

ŠĪ OBJEKTA SMS KODS IR: staro9

Sūti SMS ar objekta numuru kopā ar kodu staro (piemēram, staro99) uz tālruņa numuru 29606060.

– Tele2 un Zelta Zivtiņas klientiem SMS ir bezmaksas, pārējo operatoru klientiem –  pēc sava pakalpojuma sniedzēja SMS cenas

– Balsošana sākas 17. novembrī plkst. 18:00 un noslēdzas 20. novembrī plkst. 23:00

– Visi balsotāji piedalās loterijā, kuras galvenā balva ir Samsung mobilais viedtālrunis.

Par objektu balso arī portālu DELFI speciālajās “Staro Rīga” sadaļā. Balsojums notiks no 17.novembra 18:00 līdz 23.novembra 23:59.
http://kultura.delfi.lv/news/staro-riga/